عضو هیئت عامل صندوق نوآوری :

تامین منابع صندوق نوآوری از محل صندوق توسعه ملی محقق نشد

تامین منابع صندوق نوآوری از محل صندوق توسعه ملی محقق نشد

عضو هیئت عامل صندوق نوآوری و شکوفایی اظهار داشت: تامین منابع صندوق نوآوری و شکوفایی از محل صندوق توسعه ملی توسط سازمان برنامه محقق نشد.به گزارش آزینیک به نقل از مهر، دکتر مهدی کشمیری امروز در نشست «امضای توافقنامه هم سرمایه گذاری ۴۰۰ میلیارد ریالی صندوق نوآوری و شکوفایی در طرح های فناورانه پارک های علم و فناوری» که به صورت آنلاین در محل صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد، اظهار داشت: طرح های هم سرمایه گذاری از دو ماه پیش به صورت فراخوان در پارک های علم و فناوری منتشر گردید تا اگر این پارک ها طرح ویژه ای دارند با سرمایه گذاری صندوق نوآوری و شکوفایی پیش ببرند.
وی با اعلان اینکه نتیجه آن فراخوان، ارسال ۴۵ طرح از پارک ها به صندوق بوده است، اظهار داشت: بعد از دو ماه ارزیابی صندوق، تعداد ۷ طرح برگزیده شد تا در قالب هم سرمایه گذاری، طرح های فناورانه پارک ها جلو برود.
عضو هیئت عامل صندوق نوآوری و شکوفایی افزود: در این راستا، امروز قرارداد اجرای این پروژه ها بین پارک های علم و فناوری و صندوق نوآوری و شکوفایی امضاء می شود.
کشمیری بیان کرد: باتوجه به ظرفیت کاری صندوق نوآوری و شکوفایی و نیاز به منابع و امکانات، لازم است از طرف دولت، پشتیبانی جدی شود.
وی اظهار داشت: پیش بینی می نماییم اوایل سال آینده ظرفیت های مالی صندوق نوآوری و شکوفایی به نقطه انتهایی کارکرد خود برسد. به این جهت برای ورود به فضای بعدی کاری، نیازمند تامین جدی منابع خود است.
کشمیری با اعلان اینکه ما انتظار داریم دوستان در مجلس شورای اسلامی این مساله را مورد پیگیری قرار دهند، اظهار داشت: خواهش ما این است که هیئت دولت در این خصوص ما را همراهی کند.
وی اظهار داشت: در قانون پیش بینی کاملاً شفافی در تامین منابع صندوق در یک بند شده که متاسفانه از سال ۸۹ به بعد این بند از قانون متوقف شده است پس امیدوار بودیم که این نیز امسال محقق شود ولی در لایحه بودجه ۱۴۰۰ هم محقق نشد.
عضو هیئت عامل صندوق نوآوری و شکوفایی گفت: از طرف دیگر موضوعات تامین منابع صندوق نوآوری و شکوفایی از محل صندوق توسعه ملی، احیای بند قانون پشتیبانی از شرکتهای دانش بنیان و اختصاص ۳، ۰۰۰ میلیارد تومان به صندوق از طرف رئیس سازمان برنامه و بودجه محقق نشد.
وی در حضور وزیر علوم اظهار داشت: ما انتظار داریم که برای این مساله پیگیر باشید.

1399/09/25
22:24:36
5.0 / 5
884
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
آزینیک