بسته ویژه صادراتی به شركت های خلاق تعلق گرفت

بسته ویژه صادراتی به شركت های خلاق تعلق گرفت

آزینیک: سامانه مرکز شرکت های دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری (بیزسرویس) بسته ویژه آموزشی برای شرکت های خلاق صادراتی ارائه کرده است.


شرکت های خلاق محصولات خاصی تولید می کنند که صادرات آنها نیز نیازمند تبحر و تخصص خاصی است.
مدیران شرکت های خلاق صادراتی می توانند در این دوره های آموزشی از مشاوره صادرکنندگان خبره استفاده کنند.

اعزام هیات های تجاری
ارتباطات بین المللی یکی از الزمات اولیه در پروسه بین المللی شدن شرکتها و صادرات محصولات و خدمات می باشد. بر این اساس، ستاد فرهنگ سازی اقتصاد دانش بنیان و توسعه صنایع نرم و خلاق، نیز شرکت های خلاق را در کنار شرکت های دانش بنیان به برخی مقاصد صادراتی اعزام کرده است. این سفرها، عموماً با هدف توسعه بازار و تجاری سازی محصولات خلاق، صورت می گیرد. اعزام هیات تخصصی گیاهان دارویی و معطر به کشورهای فرانسه و ترکیه نیز در این راستا برنامه ریزی شد.

توسعه بازار بین المللی
آشنایی با روش های بازاریابی بین المللی و ایجاد زیرساخت های لازم در بخش صادرات، از مهمترین نیازها برای ورود به بازار جهانی محصولات خلاق شمرده می شود. به همین دلیل شبکه ای از مشاوران و کارگزاران مجرب در این عرصه اهتمام کرده اند تا قسمتی از نیازهای شرکت های خلاق صادراتی را رفع کنند.

تبلیغات و اطلاع رسانی
فضای کسب وکار در دنیای امروز به شدت تغییر یافته است و تبلیغات بعنوان بازوی اصلی فروش و توسعه بازار شناخته می شود. در امتداد معرفی توانمندی های شرکت های خلاق و پشتیبانی از توسعه بازار و بازاریابی محصولات آنها، قسمتی از هزینه های طراحی و تهیه ابزارهای تبلیغاتی مانند سایت و کاتالوگ به زبان خارجی، به صورت حمایت بلاعوض به شرکتها تعلق می گیرد.
بر اساس اعلام دوشنبه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، همین طور حضور مستقل در نمایشگاه، مالکیت معنوی (اختراع و نشان تجاری)، کمک هزینه پذیرش هیات تجاری، پیشخوان مشاوره صادرات و واردات، ارزیابی آمادگی صادرات (ERA)، تامین مالی و طرح تجاری، تحقیقات بازار، حضور در پاویون ملی ایران در نمایشگاه های خارجی، نمایشگاه دائمی و ارسال نمونه محصول، پیشخوان مشاوره تجارت با کشورهای منتخب و خدمات حقوقی بین المللی، همچون دیگر خدماتی هستند که شرکت های صادراتی خلاق دریافت می کنند تا بازارهای صادراتی خودرا ایجاد و توسعه دهند.
شرکت های علاقمند برای کسب اطلاعات بیشتر در این عرصه می توانند به برنامه توسعه زیست بوم شرکت های خلاق مراجعه کنند.منبع:

1399/09/22
12:13:20
5.0 / 5
934
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
آزینیک