كمك به افزایش كیفیت چاقوهای جراحی با فناوری نانو

كمك به افزایش كیفیت چاقوهای جراحی با فناوری نانو

به گزارش آزینیک یک شرکت فنلاندی با لایه نشانی اتمی روی سطح چاقوهای جراحی، کیفیت آنها را بگونه ای ارتقاء داده که ایمنی عمل های جراحی به شکل قابل توجهی افزایش می یابد.


به گزارش یک شنبه پایگاه فناوری نانو ایران گروه پیکوسان (Picosun) اعلام کرد که جهت استفاده از فناوری لایه اتمی (ALD) در بخش پزشکی و افزایش ایمنی جراحی با بیمارستان ها و محققان چینی همکاری کرده است. پیکوسان شرکتی مستقر در فنلاند است که روی رهیافت های حوزه پوشش های لایه نازک اتمی فعالیت دارد.
برای افزایش عملکرد، ایمنی و عمر مفید، پوشش های لایه نازک زیست سازگار پیکوسان روی تجهیزات الکتریکی جراحی (الکتروتوم ها) اعمال خواهد شد.
الکتروتوم تجهیزات استانداردی است که می تواند در خیلی از جراحی ها جایگزین چاقوی جراحی شود. این فناوری از دمای بالا برای برش و جداسازی بافت استفاده می نماید که این کار به انعقاد خون کمک می نماید.
دکتر جانی کیویوجا از شرکت پیکوسان می گوید: «ما خوشحالیم که می توانیم فناوری PicoMEDICAL خویش را در یک کاربرد مراقبت های بهداشتی جدید استفاده نماییم و در این راه با بیمارستان ها و دانشمندان سطح بالای چین کار می نماییم تا راهکارهای ما در استفاده روزمره به کار گرفته شود.»
وی می افزاید: «ما در پیکوسان می خواهیم از دانش گسترده ALD خود برای ایجاد چاره هایی به منظور بهبود سلامت و کیفیت زندگی مردم استفاده نماییم، بنابراین ALD پزشکی یکی از بازارهای اصلی ما برای آینده است.»
معمولاً چسبیدن و سوختن بافت و خون روی تیغه الکتروتوم تهدیدی جدی در جراحی است چون که این مورد سبب افزایش خونریزی، صدمه بافتی، پارگی و زخم شدن می شود.
بر اساس اعلام ستاد فناوری نانو، این مورد همینطور می تواند منجر به طولانی شدن زمان بهبودی بیمارانی شود که تحت عمل جراحی قرار می گیرند. جدا از این، دود ناشی از بافت در حال سوختن می تواند بینایی جراح را مختل کرده و خطر خطا را در خلال جراحی های ظریف افزایش دهد. تابحال هیچ چاره ای برای رفع این مشکل در بازار وجود نداشت.
فناوری ALD چاره ای مناسب برای این مساله عرضه می دهد و می تواند ایمنی بیمار، کیفیت زخم و زمان بهبود را افزایش دهد.
فیلم ALD زیست سازگار که روی ریزالگوهای ضدچسبنده تیغه الکتروتوم لایه نشانی شده، می تواند از چسبیدن خون و بافت به تیغه جلوگیری کند.
ALD پوشش های بسیار نازک و بدون حفره با انطباق کم نظیر روی کوچکترین جزئیات ریز مقیاس سطح بوجود می آورد. چنین فرایندهایی را می توان در دمای متوسط انجام داد.منبع:

1399/09/18
17:23:59
5.0 / 5
1134
تگهای خبر: فناوری , كاربر , كیفیت , مراقبت
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
آزینیک