بزرگترین پهپاد ماهواره بر جهان رونمایی گردید

بزرگترین پهپاد ماهواره بر جهان رونمایی گردید

به گزارش آزینیک بزرگترین پهپاد کاملا خودکار جهان که می تواند در هر ۱۸۰ دقیقه یک ماهواره را در مدار زمین قرار دهد،  توسط یک استارتاپ فضایی در آمریکا رونمایی گردید.


به گزارش روزنامه دیلی میل، این استارتاپ فضایی که Aevum نام دارد، اعلام کرد، این پهپاد بزرگ که کاملا خودکار است، می تواند بر روی باندی به طول یک مایل، از زمین بلند شود و بر روی زمین فرود آید. الان ۷۰ درصد این پهپاد ماهواره بر، باردیگر قابل استفاده می باشد اما سازندگان امیدوارند که این توانایی را در نخسه های بعدی این فناوری، به ۹۵ درصد برسانند. سیستم پرتاب این هواپیمای بدون سرنشین در سه مرحله که شامل یک راکت انداز است، کار می کند.
مرحله اول این پهپاد که Ravn X نام دارد، کاملا قابل استفاده مجدد است؛ Ravn X، به طول ۸۰ فوت (۲۴ متر)، با همکاری نیروی فضایی آمریکا ساخته شده است. این هواپیمای بدون سرنشین می تواند از هر باندی که دست کم یک مایل طول داشته باشد پرواز کرده و به ارتفاع بالا برسد؛ در این نقطه، Ravn X مرحله دوم راکت پرتاب کننده خویش را مستقر می سازد و سپس به زمین بازمی گردد. مرحله دوم راکت پرتاب کننده محموله بار را به فضا می برد و در آنجا مرحله سوم این راکت، محموله بار را در یک مدار خاص که از پیش انتخاب شده است، قرار می دهد.
Ravn X بعد از استقرار مرحله دوم راکت پرتاب کننده در ارتفاع بالا، خویش را به باند اصلی رسانده، بر زمین فرود می آید و به آشیانه بازمی گردد. پیشبینی می شود نخستین پرتاب ماهواره با استفاده از پهپاد Ravn X، مأموریت پرتاب ماهواره کوچک ASLON-۴۵ متعلق به نیروی فضایی آمریکا در سال ۲۰۲۱ باشد. این فناوری اجازه می دهد که ماهواره ها بدون احتیاج به خلبان، سکوی پرتاب یا موشک بزرگ، به مدار زمین ارسال شوند. این پهپاد به اندازه دو اتوبوس مدرسه یعنی حدود ۸۰ فوت (۲۴ متر) است و می تواند ماهواره هایی را تا وزن ۵۰۰ کیلوگرم را به صورت کاملاً مستقل و بدون احتیاج به زیرساخت های پرهزینه حمل کند.
سازندگان Ravn X می گویند، این وسیله پرتاب بدون سرنشین، علاوه بر کاربردهای نظامی، می تواند به محققان کمک نماید تا حسگرهایی را برای آزمایش های خاص به صورت سریع و کم هزینه در مدار زمین قرار دهند.


1399/09/16
20:48:44
5.0 / 5
890
تگهای خبر: فناوری , كاربر
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
آزینیک