تغییر مسیر كسب وكار، از تولید ذغال سنگ به حوزه گرافن

تغییر مسیر كسب وكار، از تولید ذغال سنگ به حوزه گرافن

آزینیک: یکی از شرکت های استرالیایی فعال در صنعت ذغال سنگ اعلام نموده که در حال تغییر کسب وکار خود از ذغال سنگ به گرافن است. این شرکت در این راه مبادرت به خرید یکی از شرکت های گرافنی کرده است.


شرکت ذغال سنگ اقاقیا (Acacia Coal) اعلام نمود که در حال دور شدن از ذغال سنگ و نزدیک شدن به فناوری های نوظهوری نظیر گرافن است. این شرکت قبل از این، شرکت گرافن تکنولوژی سلوشنز (Graphene Technology Solutions) را خریداری نموده و آنرا اسپارک تکنولوژیز (Sparc Technologies Limited) نامگذاری کرده است.
این شرکت در یک بیانیه مطبوعاتی اعلام نمود که از این پس روی کسب و کارهای با توانایی تجاری سازی کوتاه مدت سازگار با محیط زیست مبتنی بر گرافن تمرکز خواهدنمود.
در ابتدا بیشتر کار روی پوشش های دریایی و محافظتی شامل پوشش های ضدجلبک، مقاومت در مقابل سایش و مقاومت در مقابل کشش خواهد بود.
بر اساس گزارش عصر چهارشنبه ستاد ویژه توسعه فناوری نانو، این شرکت روی پیشگامی هایی در رابطه با تصفیه آب (جداسازی و حذف روغن، فلزات ناخواسته و مواد شیمیایی) و بازیابی فلزات گران بها از مواد کم ارزش و همین طور در مورد اصلاح خاک برای سایت های آلوده، خصوصاً برای پلی فلوئوروآلکیل تمرکز دارد.
در بیانیه این شرکت آمده است که «با خرید این شرکت، شرکت ذغال سنگ اقاقیا فعالیت اصلی خودرا از اکتشافات ذغال سنگ و مواد معدنی به توسعه و تجاری سازی محصولات جدید مبتنی بر گرافن تغییر خواهد داد.»
این شرکت بوسیله شرکت های زیرمجموعه خود یعنی GTS و Sparc با دانشگاه آدلاید، بوسیله شورای تحقیقاتی استرالیا همکاری خواهدنمود که در این بین از همکاری مرکز انتقال فناوری گرافنی در مرکز تحقیقاتی استرالیا بهره مند شده و مشارکت قوی صنعتی و پشتیبانی دولت را این همکاری برای شرکت ذغال سنگ اقاقیا به همراه خواهد داشت.
در ضمن دانشگاه آدلاید، یکی از برجسته ترین دانشگاه های تحقیقاتی گرافن در جهان، سهامدار شرکت اسپارک خواهد شد. ارزش بازار شرکت اسپارک ۱۴٫۱ میلیون دلار استرالیا است.منبع:

1399/09/14
20:40:57
5.0 / 5
972
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
آزینیک