كوره های حرارتی در یك شركت دانش بنیان تولید شد

كوره های حرارتی در یك شركت دانش بنیان تولید شد

یک شرکت دانش بنیان کشورمان، کوره های حرارتی را با دانش بالایی به مرحله تولید رساند.


به گزارش روز دوشنبه معاونت علمی و فناوری، اسماعیل گنجه مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان با اشاره به فعالیت فناوران این صنعت در دو حوزه طراحی و ساخت سیستم های تابشی پیشرفته مادون قرمز و بازرسی سازه های فلزی شامل جوش و بتن اظهار داشت: این شرکت با مشارکت تعدادی از دانش آموخته های ممتاز در حوزه بازرسی های غیر مخرب از سازه های فلزی و قطعات صنعتی و نیز ساخت سامانه های پیشرفته حرارتی طراحی، ساخت و ارائه خدمات در زمینه جوشکاری، اتصالات و فراوری مواد در زمینه متالورژی پودر و نانو مواد فعال است.
وی، مهم ترین هدف این شرکت فناور را ساخت کوره های حرارتی پیشرفته عنوان نمود و اضافه کرد: فناوری ساخت این کوره ها بسیار پیشرفته است و نمونه مشابه داخلی از این محصول پیشرفته در کشور موجود نیست.
این فعال فناور افزود: خوشبختانه توانستیم بعد از کسب تائیدیه های علمی فاز تجاری سازی و توسعه محصولات تابشی حرارتی مادون قرمز مانند کوره های عملیات حرارتی سطحی، خشک کن رنگ خودرو، خشک کن میوه و سبزیجات را آغاز نماییم.

نیاز کشور به سامانه های حرارتی صنعتی تامین شد
گنجه، ارائه خدمات تست و بازرسی فنی را یکی دیگر از توانمندی های فعالان این شرکت برشمرد و اضافه کرد: با بهره گیری از دانش و تجربه اعضای خود قابلیت ارائه خدمات آزمایشگاهی، مشاوره ای و صنعتی به سایر مراکز دولتی و خصوصی را برخوردار هستیم و فناوران این شرکت، ضمن توانمندی در طراحی و ساخت کوره ها، خشک کن ها و محفظه های تابشی مادون قرمز، ساخت کوره های حرارتی دما و خلاء بالا را در شمار فعالیت هایشان دنبال می کنند.
وی با اشاره به اینکه، خدمات آزمایشگاهی به گروه های عملیات حرارتی، خواص مکانیکی، بازرسی های غیر مخرب و آنالیز مواد تقسیم می شود، درباب این خدمات اظهارکرد: فرآیندهای گوناگونی مانند لحیم کاری سخت و نرم اتصالات هم جنس و غیر همجنس، اتصال های نفوذی در دماهای بالا مانند جوشکاری و لحیم کاری نفوذی، آسیاب مکانیکی انواع پودرهای فلزی و سرامیکی برای تولید مواد کامپوزیتی در این مجموعه فناور انجام می شود.
این فعال فناور، از خدمات تخصصی مختلفی در حوزه عملیات حرارتی گفت وادامه داد: علاوه بر تولید محصول، خدمات حرارتی مواد مانند سخت کاری سطحی، سنتژ نانو مواد، آلیاژسازی سطحی، آنالیز شوک حرارتی، انجام فرآیندهای بریزینگ و TLP به دانشجویان، اعضای هیات علمی و صنعتگران ارائه می شود.
وی، ایجاد زمینه ارائه محصولات شرکت های خصوصی را راهکار کمک به جهش تولید دانش بنیان دانست و اظهار داشت: برای رونق ساخت داخل می بایست شرکتهای بزرگ دولتی را از واردات دستگاه هایی که توسط شرکت طراحی و ایجاد می شود منع کرد. روندی که تا تحقق کامل آن باید گام های زیادی پیموده شود.


1399/09/14
12:18:28
5.0 / 5
997
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
آزینیک