توسط یك تولید كننده ایرانی

اسپری آبگریزكننده مناسب روزهای بارانی تولید شد

اسپری آبگریزكننده مناسب روزهای بارانی تولید شد

آزینیك: یك شركت فناور داخلی اسپری آبگریزكننده برای سطوح مختلف همچون شیشه، سرامیك و فلز تولیدكرده كه جهت استفاده در ایام بارانی بسیار مناسب می باشد.


خیس شدن شیشه خودرو و لکه گرفتن سطوح همچون اثرات جانبی باران است و یک شرکت نانویی دارای گواهینامه نانو مقیاس، اسپری آبگریز کننده سطح، تولید و به بازار عرضه نموده است. با این فناوری، شیشه و بدنه خودرو در ایام بارانی عملکرد بهتری خواهند داشت.
یکی از محصولات این شرکت اسپری آبگریزکننده بدنه خودرو است که در آن از نانومواد استفاده شده است.
ه گزارش روز شنبه ستاد فناوری نانو، با استفاده از این اسپری آبگریزکننده، سطح بدنه خودرو به مدت طولانی تری تمیز باقی می ماند و رطوبت هوا صدمه کمتری به آن وارد می نماید.
همچنین آلاینده های محیط نظیر لکه های چربی، غبار هوا، فضولات اسیدی پرندگان و همینطور شیره درختان که می تواند به بدنه خودرو صدمه بزند، علیرغم این نانوپوشش در بدنه خودرو، اثر کمتری روی خودرو خواهد داشت.
در صورت استفاده از این اسپری، برای تمیز کردن بدنه خودرو به مواد شوینده نیاز نبوده و تنها با آب و دستمال بدنه خودرو قابل تمیز کردن است. برپایه اطلاعات درج شده در سایت این شرکت، اثر این اسپری تا ۲۴ ساعت روی بدنه خودرو باقی می ماند.
شرکت تولید کننده محصول مشابهی هم برای شیشه ها عرضه کرده است. این شرکت اسپری ویژه آبگریزکردن سطح شیشه تولید کرده که منجر به افزایش زاویه تماس قطره با سطح شیشه شده که این مورد منجر به غلتیدن قطران باران از سطح شیشه می شود.
با این کار شیشه ها در ایام بارانی دید بهتری داشته و همینطور غلتیدن قطرات باعث شستن آلودگی ها از سطح شیشه می شود. استفاده از این اسپری باعث محافظت بیشتر در مقابل پرتوهای فرابنفش است.
یکی از مزیت ها دیگر این نانوپوشش روی سطح شیشه آن است که مانع از سائیدگی سطح شیشه در اثر برخورد ریزگردها با آن می شود.
این شرکت برای نمای ساختمان و سطوح آجری و سیمانی و همینطور چوب، پارچه و منسوجات هم اسپری آبگریزکننده تولید کرده است.
لازم به ذکر است سال قبل یک شرکت داخلی به عنوان یکی از فعالان حوزه برق و روشنایی از محلول های آبگریز طراحی شده برای بهبود عملکرد چراغ های روشنایی آزادراه ها بهره برده بود.


1399/09/09
12:03:37
5.0 / 5
983
تگهای خبر: سایت , فناوری , محصولات
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
آزینیک