اولین گیربكس اتوماتیك كشور در آذربایجان غربی تولید شد

اولین گیربكس اتوماتیك كشور در آذربایجان غربی تولید شد

ایرنا- رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای آذربایجان غربی اظهار داشت: اولین گیربكس اتوماتیك در كشور توسط یك مخترع جوان ارومیه ای تولید شد.


سیروس یوسفی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان نمود: "اسماعیل عطارد" نام مخترع جوانی است که با استفاده از امکانات دانشگاه فنی و حرفه ای آذربایجان غربی، مبادرت به تولید گیربکس اتوماتیک کرده است.
وی اضافه کرد: این گیربکس نخستین گیربکس اتوماتیک با تاکید بر دانش فنی داخلی است که در مرکز رشد دانشگاه فنی استان توسط محققان بومی تولید شد که کاربرد اصلی آن بر روی خودرو های چینی و داخلی است.
رییس دانشگاه فنی و حرفه ای آذربایجان غربی ضمن اشاره به اینکه بیشتر از ۹۰ درصد قطعات این گریبکس ساخت داخل است، عنوان کرد: طراحی و ریخته گری این قطعه هم کاملا بومی و منحصر به فرد است.
یوسفی این دستاورد را ابتکاری بزرگ و قدمی موثر در صنعت خودروسازی کشور عنوان نمود و افزود: کشش بازار داخلی به استفاده از گیربکس اتوماتیک از یک طرف و اعمال تحریم های ناجوانمردانه از سوی دیگر سبب گشته است تا تولید گیربکس به یک ایده در ذهن این جوان خلاق تبدیل گردد.
وی قدرت بالا و صرفه اقتصادی را از مزیت های این گیربکس اتوماتیک در مقایسه با نمونه های مشابه خارجی دانست و اظهار داشت: کاهش هزینه های خدمات بعد از فروش و دسترسی ساده تر به این خدمات از دیگر مزیت های این محصول تولیدی است.
وی با اشاره به اینکه سالانه حدود ۲۰۰ هزار دستگاه خودرو تولید داخل نیازمند نصب گیربکس اتوماتیک است، عنوان کرد: بهره مندی از گیربکس تولید داخل نه تنها سبب کاهش وابستگی خواهد شد بلکه از خروج مقدار قابل توجهی ارز از کشور هم جلوگیری خواهد نمود.
دانشگاه فنی و حرفه ای آذربایجان غربی از دانشگاه های پیشرو در حوزه تولید و ایجاد ارتباط به صنعت و دانشگاه است.


1399/09/03
13:38:23
5.0 / 5
994
تگهای خبر: خدمات , دانشگاه , صنعت , فروش
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
آزینیک