دراگون در ایستگاه بین المللی فضایی پهلو گرفت

دراگون در ایستگاه بین المللی فضایی پهلو گرفت

به گزارش آزینیك فضاپیمای دراگون شركت فضایی اسپیس ایكس با چهار فضاپیما در ایستگاه بین المللی فضایی پهلو گرفت.


به کزارش پایگاه اینترنتی اسپیس، فضاپیمای دراگون یکشنبه شب سوار بر موشک فالکون از مرکژ فضایی کندی به فضا پرتاب شد و حدود ساعت ۱۱ شب به وقت شرق آمریکا در ایستگاه بین المللی فضایی پهلو گرفت.
در این سفر سه فضانورد آمریکایی و یک فضانورد ژاپنی توسط فضاپیمایی که شرکت اسپیس ایکس آنرا ساخته است وارد ایستگاه بین المللی فضایی شدند.
این بار دوم است که ناسا از خدمات این شرکت خصوصی برای سفر فضانوردان استفاده می نماید.
ناسا اعلام نموده که وارد مرحله ای شده ایم که برای سفرهای معمول به مدارهای نزدیک کره زمین از خدمات شرکتهای خصوصی استفاده می نماید.
قرار است این چهار فضا نورد ۶ ماه در ایستگاه بین المللی فضایی همانند پیش از بازگشت هم مقرر است که دیداری کوتاه با فضانوردان دیگری داشته باشند که مقرر است کار را از آنها تحویل بگیرند.
همچنین برپایه برنامه اعلام شده این فضانوردان در این مأموریت دست کم چهار بار به بیرون از ایستگاه می روند. در یکی از این راه پیمایی های فضایی مقرر است وسیله ای مخابراتی به فضاپیما وصل کنند که ساخت انگلیس است و کمک می نماید اینترنت پرسرعت در دسترس فضانوردان قرار بگیرد.
این مهم ترین کمک بریتانیایی ها به برنامه فضایی جهانی است. اسپیس ایکس، قراردادی به ارزش سه میلیارد دلار با ناسا امضا کرده که بنا به آن وسیله حمل و نقل لازم برای یک سرویس تاکسی فضایی را فراهم آورد.
پرواز قبلی که در آن شرکت اسپیس ایکس ۲ فضانورد را به ایستگاه فضایی برده و برگرداندند، برای نمایش توانایی های علمی این شرکت فضایی بود.
پرواز یکشنبه، اولین سفر از ۶ مسافرتی است که مقرر است اسپیس ایکس برای ناسا انجام دهد.منبع:

1399/08/28
13:38:45
5.0 / 5
1016
تگهای خبر: اینترنت , خدمات , سرویس
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
آزینیک