صادرات منسوجات نانویی ایران به بازارهای جهانی

صادرات منسوجات نانویی ایران به بازارهای جهانی

آزینیك: یك شركت دانش بنیان ایرانی پس از موفقیت در عرضه منسوجات نانویی خود به كشورهای عراق، پاكستان و افغانستان، صادارت به كشورهای هلند، كانادا، استرالیا و بلغارستان را هدف قرار داده است.


به گزارش روز یکشنبه ایرنا از ستاد ویژه توسعه فناوری نانو، محمود ضرابی، مدیرعامل این شرکت اظهار داشت: با وجود انتشار کرونا و دشواری هایی در کسب وکار، موفق به صادرات شدیم و برنامه ریزی هایی برای بهبود وضعیت صادرات سال آینده انجام می دهیم، هر چند بازار به شدت از طرف کرونا صدمه دیده، اما نسبت به خیلی از رقبا عملکرد بهتری داشتیم.
ضرابی راهبردهای سالهای گذشته را دلیل موفقیت این شرکت عنوان نمود و اضافه کرد: در دو سال قبل روی فروش اینترنتی سرمایه گذاری کردیم و اتخاذ این راهبرد به ما کمک کرد در شرایط کرونا فروش خویش را ادامه دهیم. کرونا همچنان بر بازار سایه خواهد انداخت و هر کسب و کاری که نتواند خویش را با این شرایط وفق دهد، از بازار خارج خواهد شد. خوشبختانه تابحال توانسته ایم پاسخ سریع به تغییرات شرایط بازار بدهیم و همین مبحث به تثبیت کسب و کار در شرایط کرونا کمک کرده است.
وی گفت: بنظر می رسد دیگر اقتصاد متکی به نفت جوابگو نیست و برای توسعه اقتصاد غیرنفتی برنامه ریزی هایی در سطح کشور انجام شده است. این برنامه ها در کنار افزایش قیمت دلار، جذابیت های صادراتی منسوجات را افزایش داده است و این مورد به ما انگیزه می دهد برای صادرات بیشتر انرژی صرف نماییم، چشم انداز صادرات منسوجات مطلوب بنظر می رسد و برای صادرات به کشورهای مختلف همچون اروپا در حال برنامه ریزی هستیم.
وی افزود: در سالهای آتی مشتریان به محصولات نانو توجه بیشتری خواهند داشت و این محصولات از اقبال بیشتری از جانب بازار برخوردار می باشند. مشتریان از عملکرد محصولات نانو راضی هستند و معمولا پس از استفاده از این محصولات نسبت به آن وفادار می مانند. هم اکنون مشتریان خارجی هم به محصولات نانو توجه خاصی دارند و سفارش های محصولات نانو درحال افزایش است.
این شرکت دانش بنیان همچون نخستین تولیدکنندگان جوراب آنتی باکتریال در ایران است که با بهره گیری از فناوری نانوذرات نقره مبادرت به تولید جوراب هایی با خاصیت ضدمیکروب و ضدبو کرده است. همینطور زیرپوش و دستکش نانویی از دیگراقلام تولیدی این شرکت است.منبع:

1399/08/26
14:15:32
5.0 / 5
751
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
آزینیک