با نور فرابنفش؛

ساخت ماشین قاتل كرونا

ساخت ماشین قاتل كرونا

به گزارش آزینیك دستگاهی ابداع شده كه هوای اطراف را به درون می مكد و با استفاده از نور فرابنفش آنرا پاكسازی می كند.


به گزارش آزینیک به نقل از دیلی میل، یک شرکت الکترونیکی به نام «دینامیکز» از یک ماشین قاتل ویروس کرونا رونمایی کرده که جرم ها را می مکد و با اشعه مافوق بنفش آنها را نابود می کند. ماشین مذکور «نانو ویو» نام گرفته و می تواند ۹۹ درصد ویروس مذکور را در کمتر از دو هزارم ثانیه از بین ببرد. این دستگاه شامل ۴ موتور است که می تواند ۳۰۰ لیتر هوا را به داخل بکشد و هوای عاری از ویروس کرونا را تا فاصله ۱۰ فوتی خود منتشر کند.
این شرکت فناوری همینطور اولین لامپ UV-C کاملاً انعطاف پذیر جهان را ابداع کرده که به صورت فیزیکی در دستگاه منقبض می شود تا اشعه فرابنفش با شدت بیشتری فراهم آورد. دستگاه نانوویو با قیمت ۳۴۵۰ دلار درآمریکا عرضه شده است. محققان سازنده دستگاه آنرا با همکاری دانشگاه تگزاس و دانشگاه کلورادو آزمایش کرده اند. این دستگاه در آزمایش ها ۹۹.۹۹۹۰۷ درصد از ویروس کرونا را غیر فعال کرد.
Dynamics همینطور نخستین لامپ UV-C کاملاً انعطاف پذیر "جهان" را طراحی نموده است که به صورت فیزیکی در دستگاه منقبض شده است تا اشعه ماورا بنفش با شدت بسیار بالا را فراهم آورد. Nanowave با قیمت ۳۴۵۰ دلار در هر واحد در ایالات متحده در دسترس می باشد.

1399/08/21
13:58:57
5.0 / 5
1117
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
آزینیک