خاوازی:

وزارت جهاد كشاورزی از توسعه فعالیت استارت آپ ها حمایت می كند

وزارت جهاد كشاورزی از توسعه فعالیت استارت آپ ها حمایت می كند

به گزارش آزینیك وزیر جهاد كشاورزی اظهار داشت: وزارت جهاد كشاورزی از توسعه فعالیت استارت آپ ها در بخش كشاورزی حمایت می كند و در این راه از هیچ كمكی دریغ نخواهیم كرد.


به گزارش روز سه شنبه ایرنا از وزارت جهاد کشاورزی، «کاظم خاوازی» در جلسه هم اندیشی با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و تعدادی از مدیران استارت آپ های بخش کشاورزی اضافه کرد: باتوجه به شرایط کشور، ما می خواهیم به صورت ضربتی از دانش و تجربه استارت آپ ها در رفع مشکلات بخش کشاورزی و کمک به مردم استفاده نماییم.
وزیر جهاد کشاورزی افزود: ما می خواهیم کالاهای کشاورزی با قیمت بسیار مناسب به دست مصرف کننده برسد و هدف ما در مرحله اول کلان شهرها هستند.
خاوازی با اشاره به اینکه زیرساخت هایی در دولت، خصوصاً در وزارت جهاد کشاورزی برای کارهای استارت آپی وجود دارد، اشاره کرد: یکی از این بخش ها، محیط های مناسب برای ایجاد بارانداز است که می تواند در اختیار استارت آپ ها قرار گیرد.
وزیر جهاد کشاورزی اظهار داشت: تولیدکنندگان بزرگ بسیاری وجود دارند که می توانند کالای خودرا با بهترین کیفیت در بارانداز تحویل دهند و استارت آپ ها می توانند برای رساندن این محصولات به مصرف کنندگان مدلی طراحی نمایند تا واسطه ها حذف شوند.
وی در ارتباط با همکاری دستگاه های مختلف کشوری و نظامی برای پیشبرد اهداف طرح های استارت آپی بخش کشاورزی اضافه کرد: همه ارکان نظام نسبت به این کار حساس و همراه هستند.
خاوازی افزود: شرکت خدمات حمایتی کشاورزی و شرکت پشتیبانی امور دام در استان های تهران، البرز، اصفهان، شیراز و مشهد محیط های مناسبی در اختیار دارند که آمادگی داریم بمنظور توسعه فعالیت استارت آپ ها در بخش کشاورزی این محیط ها را بعنوان بارانداز در اختیار استارت آپ ها قرار دهیم.
وزیر جهاد کشاورزی تصریح کرد: تعدادی سرمایه گذار بزرگ آماده سرمایه گذاری در بخش کشاورزی هستند و می توانند از استارت آپ ها حمایت کنند.
وی با اشاره به لزوم تسهیل امور مربوط به استارت آپ ها بیان کرد: باتوجه به تاکید رئیس جمهوری بر پشتیبانی از استارت آپ ها، لازم است مصوبه ای برای توسعه میدان عمل این بخش تهیه و به دولت ارائه شود.
خاوازی یادآورشد: می توانیم در این مصوبه بحث لجستیک و تنظیم بازار مواد غذایی را لحاظ نماییم.منبع:

1399/08/17
13:13:07
5.0 / 5
1066
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
آزینیک