رئیس سازمان غذا و دارو خبر داد

صدور مجوز تولید برای 4 داروی گیاهی مؤثر در درمان كرونا

صدور مجوز تولید برای 4 داروی گیاهی مؤثر در درمان كرونا

آزینیك: رئیس سازمان غذا و دارو اظهار داشت: با وجود مخالفت هایی كه با طب سنتی وجود دارد با حمایت و پیگیری وزیر بهداشت از طب ایرانی، 4 داروی گیاهی مؤثر در درمان كرونا مجوز تولید كسب كرده اند.به گزارش آزینیک به نقل از شورای عالی انقلاب فرهنگی، جلسه بررسی بهره مندی از ظرفیت های طب ایرانی برای درمان کرونا با حضور دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، رئیس سازمان غذا و دارو و اساتید برجسته طب ایرانی در محل دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی اجرا شد.
محمدرضا شانه ساز رئیس سازمان غذا و دارو گفت: با وجود مخالفت هایی که با طب سنتی وجود دارد با حمایت و پیگیری دکتر نمکی از طب ایرانی، ۴ داروی گیاهی مؤثر در درمان کرونا مجوز تولید کسب کرده اند.
وی با اشاره برخی ادعاها پیرامون داروهای طب سنتی برای درمان کرونا اضافه کرد: در برخی از موارد گروه هایی که این داروها را ارائه می کنند یا فقط آکادمیک و علمی هستند و در صنعت تجربه ای ندارند و یا کاملاً تجربی هستند و با فرهنگ کار دانشگاهی آشنا نیستند.
شانه ساز با اشاره به ظرفیت های بالقوه طب ایرانی اشاره کرد: با پشتیبانی دکتر نمکی حجم پروانه هایی که برای گیاهان دارویی و طب ایرانی صادر می شود افزایش یافته است و حتی داروسازهای بزرگ کشور به این سمت روی آورده اند.
رئیس سازمان غذا و دارو اشاره کرد: با درنوردیدن روند استانداردسازی های داروهای گیاهی و طب سنتی مشکلات کسب مجوز این داروها برطرف خواهد شد.


منبع:

1399/08/16
18:52:24
5.0 / 5
1152
تگهای خبر: دانشگاه , صنعت
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
آزینیک