بیستمین سالگرد حضور مداوم انسان در ایستگاه فضایی بین المللی

بیستمین سالگرد حضور مداوم انسان در ایستگاه فضایی بین المللی

آزینیك: فضانوردان ناسا فردا (دوشنبه دوم نوامبر 12 آبان) بیستمین سالگرد حضور مداوم انسان را در ایستگاه بین المللی فضایی جشن می گیرند.


به گزارش پایگاه اینترنتی wcnc، دوم نوامبر (۱۲ آبان) روز مهمی برای ایستگاه بین المللی فضایی است چونکه ۲۰ سال از زمان پهلو گرفتن خدمه فضاپیمای «اکسپدیشن ۱» در این آزمایشگاه در حال گردش می گذرد.
ایستگاه فضایی بین المللی از روز دوم نوامبر سال ۲۰۰۰ تاکنون، بطور مداوم سرنشین داشته است. «ویلیام شپ شپارد»، فضانورد ناسا و فرمانده ماموریت «اکسپدیشن ۱»، «سرگئی کریکالف» و «یوری گیدزنکو» مهندسان پرواز این ماموریت اولین ساکنان ایستگاه فضایی بودند.
در آن زمان، ایستگاه فضایی فقط سه ماژول داشت، درحالی که این مجموعه تحقیقاتی امروزی به بزرگی یک خانه پنج خوابه با یک سالن ورزشی، دو حمام و دستشویی، و یک پنجره با دید ۳۶۰ درجه به زمین است.
در این ایستگاه که با سرعت هشت کیلومتر در ثانیه حرکت می کند و حدودا هر ۹۰ دقیقه یک دفعه به دور مدار زمین می چرخد، یک خدمه بین المللی شش نفره زندگی و کار می کنند.
بیش از دو هزار و ۷۰۰ آزمایش توسط خدمه ۱۰۸ کشور مختلف در ایستگاه فضایی انجام شده اند. این آزمایشات فناوری های نوآورانه مانند بازیافت ضایعات پلاستیکی و فیلتر کردن دی اکسید کربن که هر دو گام های حیاتی برای ماموریت های دراز مدت روی سطح ماه محسوب می شوند را مورد بررسی قرار داده اند.منبع:

1399/08/15
12:16:46
5.0 / 5
1076
تگهای خبر: اینترنت , فناوری
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
آزینیک