پهپادی كه فوران آتشفشان را پیش بینی می كند

پهپادی كه فوران آتشفشان را پیش بینی می كند

یك گروه بین المللی از پژوهشگران با ابداع سیستمی موفق به اصلاح پهپادهای عادی شدند كه می تواند زمان فوران یك آتشفشان فعال را بهتر پیش بینی نماید.


به گزارش پایگاه اینترنتی انگجت، این گروه بین المللی از پژوهشگران در سال ۲۰۱۹ برمبنای پروژه ای به نام Above به «پاپوآ گینهٔ نو» سفر کردند تا کوه آتشفشانی Manam این جزیره را مشاهده کنند.
آنها پهپادهایی (هواپیمای بدون سرنشین) مانند DJI Phantom را با خود آورده بودند و که آنرا با اجزایی مانند حسگرهای مینیاتوری گاز و طیف سنج ها اصلاح کردند.
محققان پروژه Above از فاصله ایمن حدود چهار مایلی، این هواپیماهای بدون سرنشین (پهپادها) را در نزدیکی منافذ فعال سطح این آتشفشان هدایت کردند و در طول مسیر نمونه ها را جمع آوری و اندازه گیری هایی انجام دادند.
این داده ها به تیم اجازه داد تا نسبت گوگرد و دی اکسید کربنی را که آتشفشان تخلیه می کند، محاسبه کنند. بگفته پژوهشگران محاسبه این نسبت برای تعیین احتمال وقوع فوران بسیار مهمست برای اینکه به متخصصان آتشفشانی کمک می نماید تا منبع ماگما یک آتشفشان را تعیین کنند.
به علاوه پژوهشگران پروژه Above می گویند داده های جمع آوری شده به دانشمندان کمک می نماید تا درک بهتری از چگونگی کمک آتشفشان ها به چرخه جهانی کربن داشته باشند؛ این مساله شناخت پژوهشگران را از تغییرات اوضاع اقلیمی نیز بیشتر می کند.
مشروح یافته های این پژوهشگران در مجله Frontiers in Robotics and AI انتشار یافته است.


1399/08/12
22:53:28
5.0 / 5
1307
تگهای خبر: اینترنت , متخصص
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
آزینیک