سفر سه ماهه به مریخ

سفر سه ماهه به مریخ

آزینیك: یك شركت فناوری، موتوری برای سازمان فضایی آمریكا (ناسا) طراحی كرد كه می تواند سفر هفت ماهه فعلی به مریخ را تنها در مدت سه ماه انجام دهد.


به گزارش روزنامه دیلی میل، ناسا دهه ۲۰۳۰ را زمان هدف برای ارسال نخستین خدمه انسانی خود به سیاره سرخ مریخ قرار داده است؛ حالا یک نوآوری جدید می تواند این سفر بیشتر از ۴۰ میلیون مایلی را که هم اکنون هفت ماه طول می کشد، تنها در سه ماه انجام دهد.
این شرکت فناوری که در سیاتل در آمریکا مستقر است، حالا سرگرم تولید موتوری است که با انرژی هسته ای کار می کند و ادعا می کند که این موتور از پیش رانش هسته ای قبلی (NTP)، ایمن تر و قابل اعتماد تر است.
به قول محققان این شرکت که «فناوری های فوق ایمن هسته ای» نام دارد، این سیستم از سوخت ویژه ای استفاده می نماید که با اورانیوم HALEU طراحی شده است؛ این سوخت ناهموارتر از سوخت های هسته ای معمولی است و می تواند در دمای بالا کار کند.
اگرچه این طراحی برای ناسا بوجود آمده است، اما این شرکت خاطرنشان می کند که سایر نهادهای تجاری هم می توانند از این موتور برای ارسال گردشگران به سیارات دیگر در عرض نیم ساعت استفاده کنند.
این شرکت اخیرا تصویر مفهومی و جزئیات این موتور هسته ای را به ناسا تحویل داده و اعتقاد دارد که طراحی وی می تواند بازار را تصاحب کند.
شرکت ها و گروه های تحقیقاتی زیادی با عرضه طراحی های جدید و نوآورانه به ناسا مراجعه نموده اند، اما موفق نبودند چونکه خیلی از این طراحی ها واقع گرایانه نیستند.
دکتر «مایکل ایدز» مهندس اصلی این شرکت، اظهار داشت: ما می خواهیم برای گشودن مرزهای جدید در فضا تلاش نماییم و این کار را به سرعت و با اطمینان انجام می دهیم.
وی ادامه داد: موتور ما، استفاده از فن آوری اثبات شده را به حداکثر می رساند، حالت های خراب مفاهیم قبلی NTP را از بین می برد و تکانه ویژه آن بیشتر از دو برابر سیستم های شیمیایی است.منبع:

1399/08/07
23:32:48
5.0 / 5
1272
تگهای خبر: تجاری , فناوری
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
آزینیک