با حضور معاون علمی؛

خط تولید خودرو های كشنده سنگین و جرثقیل تلسكوپی رونمایی گردید

خط تولید خودرو های كشنده سنگین و جرثقیل تلسكوپی رونمایی گردید

آزینیك: خط تولید خودرو های كشنده سنگین 8 در 4 با تناژ 100 تن و جرثقیل تلسكوپی 55 تن با طول تلسكوپ 42 متر با حضور معاون علمی و فناوری رونمایی گردید.


به گزارش آزینیک به نقل از صندوق نوآوری و شکوفایی، رضا ریاضی، خط تولید خودرو های کشنده سنگین ۸ در ۴ با تناژ ۱۰۰ تن و جرثقیل تلسکوپی ۵۵ تن با طول تلسکوپ ۴۲ متر امروز با حضور معاون علمی و فناوری در کاشان رونمایی گردید. رضا ریاضی مدیرعامل شرکت دانش بنیان تولید کننده از تولید سالانه ۲۰ دستگاه خودرو های کشنده سنگین ۸ در ۴ با تناژ ۱۰۰ تن و جرثقیل تلسکوپی ۵۵ تن با طول تلسکوپ ۴۲ متر با بهره گیری از تسهیلات ۵ میلیارد تومانی صندوق نوآوری و شکوفایی آگاهی داد و اظهار داشت: در یک بازه زمانی ۴ ساله طراحی و ساخت خودرو های کشنده سنگین و جرثقیل تلسکوپی شروع شده است که امروز بصورت رسمی بهره برداری شد. در امتداد بومی سازی این ماشین آلات بیش از سه هزار قطعه نیز داخلی سازی شده است. ریاضی هدف از ساخت این تجهیزات را طراحی و ساخت بومی این ماشین آلات برای نوسازی ناوگان کشور عنوان نمود و اظهار داشت: نزدیک به ۳۰ سال است که این تجهیزات وارد نشده اند و بازار بکری برای ساخت کشنده های سنگین و جرثقیل تجهیزات جابه جایی بار در کشور وجود دارد و می توانیم با تولید دستگاه های جدید ساخت شرکت، ناوگان فرسوده کشور را نوسازی و جایگزین نماییم. وی در مورد چشم انداز برنامه های این شرکت نیز اظهار داشت: هم اکنون برای ساخت ۲۰ دستگاه با وزارت صمت قرارداد فروش منعقد شده است و پس از دو سال خط تولید ریچ استاکر و کامیون های معدنی را نیز راه اندازی خواهیم کرد؛ مطابق برنامه ریزی، این ماشین آلات در سال آینده رونمایی و تولید خواهند شد.
مدیر عامل شرکت به بازار هدف محصولات شرکت اشاره نمود و اظهار داشت: صنایع مختلفی چون پل سازی، تاسیسات بندری، سدسازی، معادن، ساختمان سازی و قرارگاه خاتم الانبیاء بازار هدف محصولات ما هستند که می توانیم با انواع محصولات تولیدی، نیاز آنها را به واردات این ماشین آلات مرتفع سازیم. هم اکنون مطابق با پیش بینی ما کشور به چهار هزار دستگاه کشنده های سنگین و جرثقیل های تلسکوپی نیاز دارد که در صورت تامین سرمایه مورد نیاز می توانیم با حداکثر توان ساخته و نیاز کشور را تامین نماییم. ریاضی در مورد تسهیلات دریافتی این شرکت از صندوق نوآوری و شکوفایی نیز اشاره کرد: بوسیله صندوق توسعه فناوری ایرانیان، تسهیلات صندوق نوآوری و شکوفایی را دریافت کردیم و پس از رونمایی در نظر داریم برای مشتریان محصولات خود از خدمات لیزینگ (استصنا) صندوق نوآوری نیز استفاده نمائیم. به گزارش آزینیک به نقل از مهر، بامداد امروز (۶ آبان ماه) با حضور دکتر سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری، از خط تولید خودرو های کشنده سنگین ۸ در ۴ با تناژ ۱۰۰ تن و جرثقیل تلسکوپی ۵۵ تن با طول تلسکوپ ۴۲ متر رونمایی گردید.


منبع:

1399/08/07
12:02:45
5.0 / 5
1320
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
آزینیک