برای قراردادن ماهواره های اینترنتی؛

60 ماهواره استارلینك به مدار زمین ارسال شد

60 ماهواره استارلینك به مدار زمین ارسال شد

اسپیس ایكس طی سومین عملیات پرتاب ماهواره در كمتر از ۲ هفته اخیر، ۶۰ ماهواره استارلینك به مدار زمین برد. این صدمین مأموریت ارسال محموله شركت به فضا است.


به گزارش آزینیک به نقل از اسپیس نیوز، اسپیس ایکس روز گذشته مجموعه دیگری از ماهواره های اینترنتی استارلینک را به مدار زمین فرستاد. این صدمین مأموریت ارسال محموله به فضا برای اسپیس ایکس به شمار می آید. طی فرآیند مذکور یک موشک فالکون ۹ همراه ۶۰ ماهواره استارلینک از مقر فضایی کیپ کاناورال به فضا پرتاب شد.
قسمت اول موشک ۶۳ دقیقه بعد از پرتاب محموله ماهواره های اینترنتی را به مدار زمین منتقل کرد. این قسمت از موشک که برای سومین بار به فضا پرتاب شده بود، روی یک پهپاد کشتی در اقیانوس آتلانتیک فرود آمد. مأموریت مذکور سومین عملیات پرتاب ماهواره های استارلینک در کمتر از دو هفته اخیر است. در هر یک از دو پرتاب پیشین که در تاریخ های ۶ و ۱۸ اکتبر انجام شده اند، ۶۰ ماهواره به مدار زمین ارسال شدند. هم اکنون ۸۹۵ ماهواره استارلینک در فضا وجود دارند که البته ۵۵ مورد آنها از مدار زمین خارج شده اند. ۱۰۰ پرتاب فضایی اسپیس ایکس شامل ۹۵ پرتاب موشک فالکون ۹، سه پرتاب موشک فالکون هوی و دو پرتاب موشک فالکون یک می شود.


منبع:

1399/08/06
22:16:25
5.0 / 5
1306
تگهای خبر: اینترنت
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
آزینیک