با عزم و همت متخصصین سازمان انرژی اتمی ایران؛

اجرای فاز دوم پروژه رمزنگاری كوانتومی فضای آزاد كلید خورد

اجرای فاز دوم پروژه رمزنگاری كوانتومی فضای آزاد كلید خورد

معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران ضمن بازدید از مركز ملی فناوری های كوانتومی ایران، دستور آغاز فاز دوم پروژه رمزنگاری كوانتومی فضای آزاد را صادر كرد.


به گزارش آزینیک به نقل از ایرنا از سازمان انرژی اتمی، علی اکبر صالحی معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران بعد از بهبودی کامل و فائق آمدن بر بیماری ناشی از ویروس کرونا، از مرکز ملی فناوری های کوانتومی ایران بازدید و دستور آغاز فاز دوم پروژه رمزنگاری کوانتومی فضای آزاد را صادر کرد.
در این بازدید معاون رئیس جمهوری ضمن بررسی و پیگیری دستاوردهای این مرکز در حوزه های مختلف فناوری های کوانتومی، از اتاق های تمیز ساخته شده برای پروژه های ساعت اتمی، رمزنگاری کوانتومی، لیتوگرافی و مترولوژی کوانتومی بازدید کرد و از پیشرفت های ثمربخش این فناوری سطح بالا ( High-Tech ) در سازمان انرژی اتمی ابراز خرسندی کرد.
رئیس سازمان انرژی اتمی ضمن تشکر و قدردانی از اقدامات و زحمات دست اندرکاران پروژه کم نظیر رمزنگاری کوانتومی فضای آزاد که فاز اول آن با موفقیت در فاصله ی ۳۰۰ متری انجام و عملیاتی شده بود، دستور آغاز فاز دوم این پروژه که با محوریت ارسال فوتون های در هم تنیده و رمزنگاری کوانتومی بین پردیس مرکزی سازمان انرژی اتمی(شهید شهریاری) و تراز مخابراتی رأس برج میلاد را صادر کرد.
معاون رئیس جمهوری ضمن تحسین نیروی علمی و توانمندی فوق العاده متخصصان و پژوهشگران ایرانی در دستیابی به نیازهای کشورمان خاطرنشان کرد: یقین دارم ملت بزرگ ایران اسلامی همانگونه که بر مشکلات بزرگی همچون جنگ تحمیلی، فشارهای اقتصادی و اقدامات شیطانی قدرت های ظالم جهانی و بلایای طبیعی مختلف پیروز شده اند، حالا هم با مجاهدت و سخت کوشی و همدلی با مسؤلان و دست اندرکاران کنترل و دفع ویروس کرونا بر این مصیبت جهانی فائق خواهند آمد.
وی اضافه کرد: کشورمان تنها یک گزینه دارد، آن هم پیشرفت همه جانبه در جهت تأمین نیازهای کشور است. ما از تقویت و توسعه روابط بین المللی استقبال می نماییم و آمادگی عرضه خدمات و همکاریهای هسته ای صلح آمیز با اعضای آژانس بین المللی انرژی اتمی بویژه همسایگان زیر نظر این نهاد بین المللی را داریم.منبع:

1399/08/06
10:47:56
5.0 / 5
1408
تگهای خبر: خدمات , فناوری , متخصص
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
آزینیک