امضای ۴ تفاهم نامه برای توسعه فناوری تجهیزات و مواد آزمایشگاهی

امضای ۴ تفاهم نامه برای توسعه فناوری تجهیزات و مواد آزمایشگاهی

كانون هماهنگی دانش، صنعت و بازار تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران ساخت امسال 4 تفاهم نامه برای توسعه فناوری تجهیزات و مواد آزمایشگاهی با بخش های مختلف امضا كرد.


به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، انعقاد تفاهم نامه با صنعت بومی سازی مواد غیرفلزی (ساصد) و امضای تفاهم نامه با مرکز متالورژی دانشگاه آزاد واحد زنجان در امتداد توسعه فناوری در این عرصه و برقراری ارتباط با صنایع بزرگ، همچون تفاهم نامه هایی است که با کانون هماهنگی دانش، صنعت و بازار تجهیزات آزمایشگاهی انجام شده است.
همچنین با رایزنی و امضای تفاهم نامه با برخی واحدهای بزرگ فعال در حوزه باتری سازی نسبت به ایجاد یک کنسرسیوم بزرگ در حوزه فناوری باتری اقدام شد تا زمینه همکاری شرکت های دانش بنیان، فناور و صنایع بزرگ این حوزه فراهم گردد.
با توجه به ظرفیت های صادراتی قابل توجه در صنعت تجهیزات و مواد آزمایشگاهی کشور، شرکت های فعال در این عرصه همیشه درخواست داشته اند تا زمینه صادرات این محصولات به خارج از کشور تسهیل شود. در این راستا این کانون با بررسی و امکان سنجی بازار کشورهای سوریه و آذربایجان برای ورود شرکت های فناور زیرمجموعه کانون به این مقاصد صادراتی گام برداشت. برمبنای نتایج این امکان سنجی، شرکت های زیرمجموعه این کانون اطلاعات دقیقی از نیازهای این کشورها و چگونگی تعامل با خریداران بین المللی را دریافت نمودند.
امضای تفاهم نامه با مرکز نوآوری شهرداری تهران نیز دیگر اقدام این کانون است که برای توسعه هر چه بیشتر تعامل و همکاری با مدیریت شهری صورت گرفته است.
برگزاری نمایشگاه نفت، نانو، تجهیزات راهبردی و مواد در ماه های آینده
با توجه به اینکه یکی از سیاست های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزاری رویدادهای کارآفرینانه برای ترغیب هر چه بیشتر فعالان فناور است، کانون هماهنگی دانش، صنعت و بازار تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران ساخت با صندوق نوآوری و شکوفایی به توافق رسید تا امسال ۴ رویداد کارآفرینی برگزار کند.
برگزاری نمایشگاه در ۴ حوزه مختلف نفت، نانو، تجهیزات راهبردی و مواد، همچون اهدافی است که این کانون برای ماه های پیش رو تعیین کرده است. ایجاد مرکز نوآوری تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران ساخت نیز همچون برنامه های کانون است که در صورت تحقق می تواند تحرک قابل توجهی در زیست بوم نوآوری این رشته ایجاد کند.
معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با تشکیل کانون های هماهنگی دانش، صنعت و بازار در حوزه های مختلفی مانند رنگ و رزین، پسماند و فناوری اطلاعات تلاش نموده است تا ارتباط قوی تری میان سه رکن اساسی پیشرفت در تولید (صنعت، دانشگاه، بازار) ایجاد کند.منبع:

1399/08/02
21:12:56
5.0 / 5
1209
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
آزینیک