با همكاری بوئینگ؛

نیروی فضایی ارتش آمریكا به ماهواره های جدید مجهز می شود

نیروی فضایی ارتش آمریكا به ماهواره های جدید مجهز می شود

آزینیك: نیروی فضایی ارتش آمریكا با همكاری شركت بوئینگ مرحله نخست از طراحی مهندسی نسل جدیدی از ماهواره های ارتباطی نظامی را به انتها رسانده اند.به گزارش آزینیک به نقل از نیواطلس، در طراحی این ماهواره ها، وزارت دفاع آمریکا، وزارت دفاع ملی کانادا و وزارت دفاع استرالیا همکاری دارند.
اولین ماهواره از این مجموعه به نام ست کام (WGS)-۱۱+ تا سال ۲۰۲۴ وارد مرحله تولید می شود. اما زمان پرتاب آن به فضا معلوم نیست. بنظر می رسد با تولید این ماهواره ها فضا به عرصه جدیدی برای نبرد میان نیروهای نظامی کشورهای مختلف جهان مبدل شود.
به دنبال تشکیل نیروی فضایی ارتش آمریکا، تولید ماهواره های جدید در دستور کار پنتاگون قرار گرفت. مقرر است این ماهواره ها برای اموری همچون ارتباطات، انجام عملیات شناسایی، جمع آوری اطلاعات، بررسی وضعیت آب و هوا و غیره به کار گرفته شوند.
ماهواره مذکور برگرفته از ماهواره های WGS است که تولید آنها از سال ۲۰۰۷ شروع شد. مقرر است در مجموع 10 ماهواره برای نیروی فضایی ارتش آمریکا با همکاری بوئینگ تولید شود که تبادل اطلاعات میان نظامیان این کشور و نظامیان کشورهای استرالیا، کانادا، دانمارک، لوکزامبورگ، نیوزلند، هلند، جمهوری چک و نروژ را تسهیل می کند.
ظرفیت ارتباطی WGS-۱۱+ دو برابر ظرفیت ارتباطی نسل اول این ماهواره هاست و می توان از آن برای پشتیبانی از نبردها نیز استفاده نمود.


منبع:

1399/07/21
14:24:10
5.0 / 5
1636
تگهای خبر: ارتباطات , هاست
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
آزینیک