صنعت بیمه به شدت نیازمند شركت های دانش بنیان است

صنعت بیمه به شدت نیازمند شركت های دانش بنیان است

به گزارش آزینیك رئیس كل بیمه مركزی از آمادگی صنعت بیمه برای سرمایه گذاری 800 میلیاردتومانی بمنظور تكمیل زیرساخت های آی تی این صنعت در كشور خبر دادو اشاره كرد: صنعت بیمه به شدت نیازمند خدمات شركت های دانش بنیان است.


به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه و آموزش ایرنا، غلامرضا سلیمانی شامگاه چهارشنبه در سخنانی در نشست "تبیین نقش شبکه بانکی در نظام تامین مالی نوآوری کشور" سهم شبکه بیمه جهانی را ۶ هزار و ۲۰۰ میلیارد دلار و معادل ۷ درصد از تولید ناخالص کشورها دانست.
وی با بیان اینکه، میزان سرمایه گذاری های صنعت بیمه در کشور بالای ۱۰۰ هزار میلیارد تومان است، تصریح کرد؛ ضریب نفوذ بیمه نیز به ۳.۶ درصد افزایش یافته است و البته هنوز با استانداردهای جهانی فاصله داریم.
سلیمانی در ادامه، افزایش ضریب نفوذ بیمه و همگانی سازی محصولات نوین صنعت بیمه را در گرو همراهی شرکت های دانش بنیان و حرکت در راه دیجیتال دانست و اظهار داشت: ما دست نیاز و همکاری به سمت شرکت های دانش بنیان دراز می نماییم.

وی افزایش ضریب نفوذ بیمه و همگانی سازی محصولات نوین آنرا در گرو همراهی شرکت های دانش بنیان و حرکت این صنعت در راه دیجیتال دانست.
رییس کل بانک مرکزی در ادامه از شرکت های دانش بنیان درخواست نمود با مشارکت در طرح های نوین بیمه ای و ایجاد بستر دیجیتال در صنعت بیمه و توسعه آن به تقویت ساختارهای خدمات اقتصادی کمک کنند.
او همینطور از آمادگی صنعت بیمه برای سرمایه گذاری ۸۰۰ میلیاردتومانی بمنظور تکمیل زیرساخت های IT صنعت بیمه در کشور آگاهی داد و اشاره کرد: صنعت بیمه با در اختیار داشتن بیگ دیتای ارزشمند، علاقمند است در این عرصه سرمایه گذاری کند و به شدت نیازمند خدمات شرکت های دانش بنیان است.
سلیمانی همین طور یادآورشد: نظام تامین مالی شرکت های دانش بنیان بدون راندمان از خدمات بیمه ای و افزایش ضریب امنیت سرمایه گذاری، امکان پذیر نخواهد بود.
او همینطور در ادامه از راه اندازی بیمه های اعتباری شرکتهای دانش بنیان در آینده ای نزدیک آگاهی داد و اضافه کرد: موسسات بیمه ای در کنار بانک ها می توانند ضمانت نامه های مالی و اعتباری را صادر کنند.
سلیمانی، یکی از خدمات صنعت بیمه در دوران کرونا را طراحی بیمه نامه های ویژه توقف کسب و کار ناشی از اپیدمی این ویروس در کشور بمنظور مبارزه با تهدیدات اقتصادی آن عنوان نمود.
در ادامه این جلسه که با حضور در این جلسه که باحضور محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری و تعدادی از مدیران ارشد نظام مالی کشور همراه بود، دو تفاهم نامه بین شرکت بیمه آرمان و صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری با محوریت بیمه های اعتبار قرارداد گروهی و بیمه های سرمایه گذاری در شرکت های دانش بنیان در امتداد گسترش توسعه و چتر حمایتی بیمه و کاهش ریسک فعالیت و سرمایه گذاری در این شرکت ها به امضای طرفین رسید.


1399/07/10
13:21:08
5.0 / 5
1435
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
آزینیک