برای اولین بار اتفاق افتاد؛

تهیه اثرانگشت غیرقابل جعل با اسكن سیاهرگ ها

تهیه اثرانگشت غیرقابل جعل با اسكن سیاهرگ ها

آزینیك: پژوهشگران دانشگاه نیویورك برای نخستین بار موفق به تهیه اثرانگشت غیرقابل جعل بر اساس تصویربرداری سه بعدی از سیاهرگ های پنج انگشت دست شده اند.به گزارش آزینیک به نقل از نیواطلس، کوشش برای مقابله با جعل اثرانگشت از سال ها پیش در جریان بوده است. پژوهشگران معتقدند با بهره گیری از یک سیستم اسکن سه بعدی سیاهرگ های انگشتان دست احتمال هرگونه کلاهبرداری و تقلب دراین زمینه به صفر می رسد.
تفاوت مهم این سیستم اسکن سه بعدی و نه دوبعدی اجزای بدن است که دقت آنرا افزایش داده و از هرگونه جعل و کلاهبرداری جلوگیری می کند. برای این کار از فناوری منحصر به فردی موسوم به توموگرافی فوتواکستیک استفاده شده که مبتنی بر قراردادن انگشتان بر روی یک سطح شیشه ای است. سپس اشعه لیزر بر روی انگشتان تابانده می شود و در عمق بافت آنها نفوذ می کند تا تصویری سه بعدی از سیاهرگ های انگشتان به دست آید.
هنگامی که نور لیزر از انگشتان می گذرد، جریان خون قسمتی از انرژی آنرا جذب می کند و همین مورد به تولید موج های مافوق صوت می انجامد. یک ابزار کشف این موج های مافوق صوت در اسکنر موج ها را شناسایی کرده و در نهایت تصویری سه بعدی از شبکه سیاه رگ ها تولید می شود.
این سیستم بر روی ۳۶ نفر با موفقیت آزمایش شده و دقت آن تاکنون ۹۹ درصد بوده است.


منبع:

1399/07/09
21:24:19
5.0 / 5
1740
تگهای خبر: دانشگاه , فناوری , لیزر
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
آزینیک