تا سال آینده ؛

ربات ماه نورد برای كشف آب در فضا تولید می شود

ربات ماه نورد برای كشف آب در فضا تولید می شود

آزینیك: ناسا قراردادی را با دانشگاه كارنگی ملون برای تولید یك ربات خودران ماه نورد منعقد می كند كه وظیفه آن اكتشاف تنها قمر كره زمین برای یافتن آب است.به گزارش آزینیک به نقل از نیواطلس، ربات ماه نورد مذکور که مون رنجر نام دارد، مقرر است تا اوایل سال آینده میلادی آماده شود و جهت بررسی وجود آب در کره ماه به یکی از قطب های این سیاره فرستاده می شود.
ناسا به دنبال پیشبرد طرحی جاه طلبانه معروف به آرتمیس است که در چارچوب آن انسان به صورت دائم در ماه سکونت خواهد نمود. یکی از اجزای این طرح بررسی سطح ماه برای یافتن آب و یخ در این قمر زمین است.
با توجه به اینکه فضانوردان نمی توانند وقت و انرژی خویش را صرف این کار کنند، ربات های ساده و کوچکی برای مدت یک هفته سطح ماه را جستجو می کنند تا منابع آب و یخ احتمالی ماه شناسایی شود. مقرر است این کار پیش از فرارسیدن فصل سرما در قطب های ماه صورت گیرد تا به تجهیزات الکترونیکی ربات های مریخ نورد صدمه ای نرسد.
ماه نوردی که به این منظور تولید می شود ابعادی به اندازه یک چمدان خواهد داشت و وزن آن ۱۱ کیلوگرم است. این ربات خودران همینطور نقشه های سه بعدی از سطح ماه تهیه می کند. این ربات کوچک تر از آن است که سیگنال های رادیویی خویش را به زمین بفرستد و بنابراین داده های جمع آوری شده را به یک ماه نورد بزرگ تر منتقل می کند.


منبع:

1399/07/05
13:40:25
5.0 / 5
1422
تگهای خبر: الكترونیك , دانشگاه
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
آزینیک