با حضور معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری،

هفت طرح فناورانه حوزه سلامت در كرمانشاه رونمایی گردید

هفت طرح فناورانه حوزه سلامت در كرمانشاه رونمایی گردید

به گزارش آزینیك ایرنا- هفت طرح فناورانه و اختراع حوزه سلامت استان كرمانشاه روز شنبه در جریان سفر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری رونمایی گردید.


به گزارش آزینیک به نقل از ایرنا؛ مدیر توسعه فناوری سلامت دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در جریان این بازدید، اظهار داشت: ۲۵ طرح فناورانه و اختراع حوزه سلامت برای آشنایی هرچه بیشتر معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری به معرض نمایش گذاشته شده که هفت مورد از آنها امروز رونمایی گردید.
دکتر «کامبیز ورمیرا» اضافه کرد: حالا ۷۰ شرکت فناورانه در حوزه سلامت در استان کرمانشاه فعال است و ۵۰ نفر در این شرکت ها مشغول به کار هستند.
او در ادامه در مورد طرح هایی که امروز رونمایی گردید هم اظهار داشت: طرح «فریزر پرتابل محلول های زیستی» برای ذخیره سازی و انتقال محلول های زیستی به منظور استفاده در بانکهای خون و بیمارستان ها با قابلیت تنظیم دما تا ۳۰- درجه سانتیگراد و سیستم اخطار در صورت بروز مشکل دمایی یا قطع برق به کاربر، «ماده موثره دارویی فاویپیراویر» جهت استفاده در درمان بیماری کرونا و سایر بیماری های ویروسی مانند آنفلوآنزا، «صفحه کلید آسانسور بدون تماس دست»، «ماسک نانو N۱۰۰» و «حد واسط داروی آفاتینیب» برای تولید داروی «آفاتینیب» برای درمان سرطان سینه و ریه همچون این طرح ها است.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری بامداد شنبه وارد کرمانشاه شد و ابتدا با حضور در شرکت پلیمر در شهرک صنعتی بیستون، در مراسم شروع به کار پروژه ساخت کاتالیست شرکت کرد و سپس از شرکت های دانش بنیان زیست تولید رازی و شرکت دانش بنیان پژوهان صنعت کرمانشاه بازدید کرد.
دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه، بازدید از پروژه برج فناوری پارک علم و فناوری استان، بازدید از از واحدهای تحت حمایت پارک علم و فناوری استان کرمانشاه و حضور در جلسه اقتصاد دانش بنیان و جهش تولید از دیگر برنامه های ستاری در این سفر است.منبع:

1399/07/03
12:18:46
5.0 / 5
1344
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
آزینیک