رییس جهاددانشگاهی مطرح كرد:

بهره برداری از فاز دوم مجتمع نوآوری كرمانشاه در صورت تأمین اعتبار

بهره برداری از فاز دوم مجتمع نوآوری كرمانشاه در صورت تأمین اعتبار

رئیس جهاددانشگاهی اظهار داشت: فاز دوم مجتمع نوآوری پارك علم و فناوری كرمانشاه، در صورت تأمین اعتبار دهه فجر سال جاری به بهره برداری می رسد.


به گزارش جهاد دانشگاهی، حمیدرضا طیبی با بیان این که فاز اول این مجتمع، امروز (۲۹ شهریور) با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهور افتتاح می شود، اظهار داشت: با آغاز به کار فاز اول مجتمع نوآوری پارک علم و فناوری کرمانشاه (شامل سوله های اول و دوم) بیشتر از ۱۷ شرکت دانش بنیان در زمینه های مختلف در این مجتمع مستقر می شوند.
وی افزود: امروز بازدیدی هم از روند پیشرفت فاز دوم این مجتمع خواهیم داشت که با بهره برداری از آن فضای لازم برای استقرار شرکت های دانش بنیان فعال در زمینه زیست فناوری و گیاهان دارویی فراهم می شود.
رییس جهاددانشگاهی ابراز امیدواری کرد در صورت تأمین اعتبار، فاز دوم (سوله سوم) مجتمع نوآوری پارک علم و فناوری کرمانشاه، دههی فجر سال جاری به بهره برداری برسد.
طیبی تصریح کرد: اگر بودجه مورد نیاز فراهم گردد برای راه اندازی سوله چهارم هم برنامه داریم که اعتبار آن برای این سوله حداقل هفت میلیارد تومان است.

اعتبار باشد فاز اول برج فناوری کرمانشاه تا آذر به بهره برداری می رسد
وی در ادامه از آخرین وضعیت ساختمان اصلی پارک علم و فناوری کرمانشاه (برج فناوری) هم یاد کرد و اضافه کرد: اگر استانداری کرمانشاه به تعهدات خود در زمینه این پروژه عمل کند، امید است فاز اول آن تا آخر آذرماه یا اوایل دی به بهره برداری برسد.
رییس جهاد دانشگاهی با اشاره به تفاهم نامه هایی که بین جهاددانشگاهی، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و استانداری کرمانشاه برای تکمیل این پروژه منعقد شده، عنوان کرد: جهاد دانشگاهی و معاونت علمی ریاست جمهوری به تعهدات مالی خود عمل کرده اند، اما استانداری کرمانشاه از ۱۵ میلیارد تومانی که قرار بوده تأمین کند، عملا سه میلیارد تومان به صورت نقدی پرداخت کرده است.
طیبی اظهار داشت: اگر استانداری کرمانشاه برای پرداخت ۱۲ میلیارد تومان مابقی تعهد خود، مساعدت لازم را داشته باشد این طرح بزودی به نتیجه خواهد رسید.
وی با بیان این که فاز اول این پروژه شامل پنج طبقه، لابی، تاسیسات و نمای کلی ساختمان است، اضافه کرد: از ابتدا تابحال برای فاز اول ۵۶ میلیارد تومان هزینه شده است. البته این رقم بدون احتساب زمین چهار هزار مترمربعی به ارزش ۸۰ میلیارد تومان است که جهاد دانشگاهی برای این پروژه مختص کرده است.
رییس جهاددانشگاهی درباره فاز دوم برج فناوری کرمانشاه هم تصریح کرد: اگر حمایت های لازم به خصوص از جانب معاونت علمی و فناوری از این پروژه صورت گیرد، فاز دوم برج فناوری کرمانشاه هم تا آخر اردیبهشت ۱۴۰۰ به بهره برداری خواهد رسید.
وی اعتبار مورد نیاز برای فاز دوم این طرح را نزدیک به ۱۴ میلیارد تومان براورد کرد.

هدف گذاری راه اندازی واحد فرآوری قیرطبیعی در کرمانشاه
رییس جهاددانشگاهی در باره پروژه دیگری که در کرمانشاه در دست پیگیری است، اظهار داشت: یکی از برنامه ها برای استان کرمانشاه که ذخایر قابل توجهی از قیر طبیعی دارد، فرآوری این محصول و پیشگیری از خام فروشی آن بود.
وی افزود: در همین راستا پروژه ای تعریف شد که با استفاده از دانش بومی و فناورانه قیر طبیعی به کربن فعال تبدیل گردد که در خیلی از صنایع شیمیایی، تولید لوازم خانگی، صنایع دفاعی و... کاربرد دارد.
طیبی با اشاره به اینکه در مرحله اول و به صورت پایلوت تولید ۱۰۰ تن در سال کربن فعال به نتیجه رسیده، خاطرنشان کرد: بنا است واحد تولید کربن فعال با ظرفیت دو هزار تن در سال در کرمانشاه راه اندازی شود که علاوه بر تأمین نیازهای کشور می تواند بعد صادراتی هم داشته باشد.
وی ابراز امیدواری کرد، این مجموعه هم در صورت تأمین مالی تا اوایل سال آینده راه اندازی شود.


1399/06/29
19:29:41
5.0 / 5
1434
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
آزینیک