شركت های دانش بنیان دانشگاه سمنان ۹۶ میلیارد ریال تولیدات فروختند

شركت های دانش بنیان دانشگاه سمنان ۹۶ میلیارد ریال تولیدات فروختند

ایرنا- رئیس پارك علم و فناوری دانشگاه سمنان اظهار داشت: شركت های فناور پارك علم و فناوری دانشگاه ۹۶ میلیارد ریال فروش محصول داشتند.


به گزارش آزینیک به نقل از ایرنا، علی حقیقی اصل روز سه شنبه به رسانه ها بیان نمود: شرکت های دانش بنیان زیادی در استان فعالیت دارند که بخشی از آنها در پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان مستقر هستند که سال گذشته بیشتر از ۹۰ میلیارد ریال فروش محصول داشتند.
وی اظهار داشت: در مجموع حدود ۱۰ شرکت دانش بنیان در پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان فعالیت می نمایند که محصولات بسیار ارزشمندی را تولید و روانه بازار کرده اند.
حقیقی اصل با اشاره به اینکه یکی از رسالت های ایجاد پارک های علم و فناوری ایجاد اشتغال در کنار پرورش ایده ها است اضافه کرد: اشتغال محقق شده توسط شرکت های فناور درسال ۱۳۹۸ به صورت پاره وقت و تمام وقت ۴۷۵ نفر بود.
وی از کمک به واحدهای فناور و شرکت های دانش بنیان برای حضور در نمایشگاه ها و بازارهای داخلی و خارجی اطلاع داد و اظهار داشت: در همین راستا بخشی از هزینه های حضور این واحدها در نمایشگاه های معتبر داخلی و خارجی پرداخت می شود تا زمینه بهتری برای عرضه تولیدات این واحدها فراهم گردد.
رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان به اقدام این مجموعه علمی در پشتیبانی از شرکتهای فناور این پارک دانشگاهی اشاره نمود و اظهار داشت: اختصاص تسهیلات ویژه اعتباری از منابع پارک علم و فناوری برای هر شرکت فعال در زمینه مقابله با کرونا، تخفیف ۵۰ درصدی در اجاره دفاتر شرکتها برای ماه های اسفند ۹۸ و فروردین ۹۹، تعویق ۲ ماهه بازپرداخت تسهیلات حمایتی شرکتهای صدمه دیده از شیوع بیماری کرونا، برگزاری ۲۰ برنامه آموزشی در رابطه با نیاز فناوران، و معرفی ۷ شرکت فناور صدمه دیده از بیماری کرونا به معاونت علمی و فناوری برای دریافت تسهیلات کرونا، همچون این اقدامات است.
دانشگاه سمنان دانشگاه مادر منطقه بیشتر از ۱۲ هزار دانشجو و ۳۷۰ عضو هیات علمی دارد و در زمره یک درصد دانشگاه های اثرگذار علمی دنیا است.


1399/06/26
11:17:57
5.0 / 5
1476
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
آزینیک