تولید فولاد آلیاژی مطابق استانداردهای جهانی توسط یك شركت دانش بنیان

تولید فولاد آلیاژی مطابق استانداردهای جهانی توسط یك شركت دانش بنیان

آزینیك: یك شركت دانش بنیان موفق شده است انواع فولاد آلیاژی همپای استانداردهای جهانی برای تامین نیاز قسمتی از بازارهای داخل و خارج كشور تولید نماید.


به گزارش روز دوشنبه معاونت علمی و فناوری، این محصولات در صنایع خودروسازی، ماشین سازی، نفت، گاز و پتروشیمی، ابزارسازی، نیروگاهی، ریلی، ساخت لوازم پزشکی و جراحی و سایر صنایع ویژه کاربرد وسیعی دارد.
مدیرعامل این شرکت دانش بنیان، یکی از اهداف شرکت خودرا دستیابی به تولید ۱.۳ میلیون تن فولاد آلیاژی بوسیله اجرای طرح های توسعه و تکمیل سبد محصولات و گسترش بازارهای صادراتی عنوان نمود.
علیرضا چایچی یزدی افزود: تولید فولادهای آلیاژی در این شرکت برمبنای استانداردهای بین المللی و داخلی است و ما توانسته ایم نیاز برخی کارخانه ها را به این فولادها تامین نماییم.
وی اظهارکرد: هم اکنون در مجموع ۴۲۳ گرید فولاد آلیاژی قابل تولید داریم و در صورت نیاز مشتریان، گریدهای جدید برمبنای استانداردهای بین المللی و داخلی قابل طراحی و تولید است.
به گفته مدیرعامل این شرکت فناور، انواع تیغ اره، مواد پرکننده جوشکاری، ابزار گرم کار، قالب پلاستیک، ابزار سردکار، بلبرینگ، میکروآلیاژ، فنر، سوپاپ و غیره همچون محصولات این شرکت است.
این گزارش شرکت مزبور را بزرگ ترین تولید کننده انواع فولاد آلیاژی در ایران و خاورمیانه و یکی از مدرنترین کارخانه های تولید فولاد آلیاژی دنیا معرفی کرده است.
فولاد بااینکه خود یک آلیاژ است اما فولاد آلیاژی اصطلاحا به فولادی گفته می شود که با عنصرهای گوناگون عموما منگنز، نیکل، کروم، مولیبدن، وانادیم، سیلیسیم و بور به صورت آلیاژ درآمده است. فولادهای آلیاژی در تولید پرّه های توربین، موتور جت، فضاپیماها و رآکتورهای هسته ای بسیار به کار می آید.منبع:

1399/06/25
20:22:01
5.0 / 5
1502
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
آزینیک