حناچی:

اجرای ۲۰ پروژه مهم با همكاری دانشگاه ها و پژوهشگاه ها در شهرداری

اجرای ۲۰ پروژه مهم با همكاری دانشگاه ها و پژوهشگاه ها در شهرداری

آزینیك: شهردار تهران اظهار داشت: هم اكنون ۲۰ پروژه مهم را با همكاری دانشگاه ها و پژوهشگاه ها در شهرداری شروع كرده ایم و امیدواریم كه این دوره منشأ تحولاتی باشد.به گزارش آزینیک به نقل از مهر، پیروز حناچی امروز در اولین جلسه مجمع فناوری و نوآوری استان تهران که در محل کارخانه نوآوری با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری و محسنی بندپی استاندار تهران برگزار شد، اظهار داشت: منطقه البرز دارای بیشتر از ۳۰ درصد گردش اقتصادی و ۲۵ درصد تولید ناخالص داخلی است.
وی اضافه کرد: استان البرز ۲۰ درصد جمعیت کشور را دارد، از این رو نیاز است که طبق سیاست های عمومی از ظرفیت این استان ها استفاده گردد.
حناچی با تاکید بر تغییر کاربری خیلی از کارخانه ها اظهار داشت: اوایل دهه ۷۰ بود که نخستین کشتارگاه به مرکز فرهنگی تبدیل شد و به دنبال آن کارخانه چرم سازی در تبریز به دانشگاه، کارخانه نساجی کرمان به کتابخانه ملی و... مورد پیگیری قرار گرفتند.
وی افزود: باید از فرصت های باقی مانده به گونه های مختلفی استفاده نماییم، از این رو باید دانشگاه ها، پارک ها، مراکز نوآوری به حلقه اتصال رفع نیازها کشور متصل شوند. ما باید برای این حلقه اتصال شرایطی را فراهم نماییم تا بتوانند نیازها را برطرف کنند.
وی با اشاره به یکی از نتایج همکاریهای شهرداری با معاونت علمی که منجر به تولید محصول بومی می شود، اضافه کرد: تا آخر سال جاری به نخستین رام متروی تهران که تا ۸۵ درصد داخلی سازی شده، دست پیدا می نماییم.
شهردار تهران با اشاره به اینکه این قطار توسط محققان جهاد دانشگاهی در حال ساخت است، تاکید کرد: تابحال ۳۵ درصد یک رام مترو پیشرفت فیزیکی داشته است.
۴۰۰ نیاز فناورانه شهرداری اعلام شد
حناچی با تاکید بر اینکه آمادگی داریم خیلی از خدمات را با استفاده از دستاوردهای فناورانه محققان کشور عرضه نماییم، اظهار داشت: حالا بیشتر از ۴۰۰ نیاز فناورانه را در وب سایتی مربوط به شهرداری تهران قرار داده ایم که مراکز نوآوری به این نیازها دسترسی داشته باشند و در جهت حل آن بر آیند.
شهردار تهران با اشاره به مرکز فناوری و نوآوری شهر هوشمند بیان نمود: این مرکز را با همکاری معاونت علمی و فناوری و حضور فعالان در عرصه اکوسیستم فناوری و نوآوری راه اندازی کرده ایم.
وی با تاکید بر اینکه ما تصدی گری در کارمان نداریم، اضافه کرد: در این راستا بستری فراهم نموده ایم که بخش های خصوصی بتوانند کارهای خویش را به ما عرضه کنند.
اجرای ۲۰ پروژه با دانشگاه ها و پژوهشگاه ها
حناچی با اشاره به اینکه حالا ۲۰ پروژه مهم با دانشگاه ها و پژوهشگاه ها داریم، اظهار داشت: انجام این پروژه ها شروع شده است و امیدواریم که این دوره منشأ تحولی به واسطه محققان کشور باشد.
وی تصریح کرد: تلاش می نماییم با خلاقیت و نوآوری جایگزینی برای روش های قدیمی با منابع محدودمان داشته باشیم.

1399/06/23
21:50:23
5.0 / 5
1446
تگهای خبر: خدمات , دانشگاه , سایت , فناوری
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
آزینیک