سورنا ستاری:

شهرداری ها شتاب دهنده ایده های استارت آپی شوند

شهرداری ها شتاب دهنده ایده های استارت آپی شوند

آزینیك: معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری با بیان اینكه، ایجاد بازار برای كسب و كارهای نوپا و كوچك می تواند منبعی برای درآمدزایی شهرداری تهران باشد، از شهرداری های كشور خواست، در كنار وظایف خود به مراكزی برای شتابدهی ایده های استارتاپی تبدیل شوند.


به گزارش روز چهارشنبه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری سورنا ستاری اظهار داشت: شهرداری بعنوان یک شتاب دهنده می تواند با کمک به کسب و کارهای نوپا و کوچک برای اتصال به بازار با آنها سهامدار شود. در این صورت هم یک منبع مناسب درآمدزایی برای خود ایجاد خواهدنمود و هم در توسعه اشتغال برای جوانان نقش آفرینی خواهد داشت.
زیست بوم فناوری و نوآوری تهران امروز میزبان معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری، محسن هاشمی رئیس و شهربانو امانی عضو شورای شهر تهران بود.
ستاری در حاشیه این تور فناورانه، حمایت شهرداری تهران از مراکز نوآوری را مناسب دانست در عین حال اضافه کرد: البته ما انتظار داریم خود شهرداری ها بعنوان شتاب دهنده به حوزه کسب و کارهای نوپا ورود کنند.

محسن هاشمی: مراکز نوآوری اشتغالزا هستند
رییس شورای شهر تهران نیز در حاشیه تور یک روزه بازدید از حلقه های فناورانه و نوآورانه شهر تهران بیان کرد: مراکز نوآوری در زمان تحریم ها و مشکلات اقتصادی موجب توسعه اشتغال در کشور شده اند.
محسن هاشمی اضافه کرد: ما هنوز برنامه ای برای پشتیبانی از اجرایی شدن ایده های استارتاپی در حوزه مدیریت شهری به معنای واقعی نداریم اما این مفهوم به تدریج جای خودرا در برنامه های شهری باز کرده است. برخی شهرداران در کشورمان اهمیت زیست بوم فناوری و پشتیبانی از حوزه کسب و کارهای نوپا را در کشورمان به خوبی درک کرده اند، ابراز امیدواری کرد بقیه شهرداری ها نیز به این حوزه ورود کنند.
بازدید از دستاوردهای فناورانه کارخانه نوآوری آزادی بعنوان شاخص ترین خانه استارتاپ های ایرانی و یکی از شناخته شده ترین هاب (قطب) های فناوری در ایران و خاورمیانه با وسعتی بیش از ۱۸ هزار متر مربع یکی از برنامه های این تور فناورانه بود.
از جمله مراکزی که در کارخانه نوآوری بازدید شد می توان به شتاب دهنده هم آوا، فضای کار اشتراکی زاویه، آی سینک و کارگاه نوآوری معماری و زندگی شهری (هفت و هشت) اشاره نمود.
برج فناوری بن تک اولین برج فناوری بخش خصوصی مستقر در ناحیه نوآوری شریف مقصد بعدی این بازدید بود.
همچنین بازدید از دستاوردهای فناورانه ایستگاه نوآوری شریف همچون پرسیس ژن شتاب دهنده واکسن، شتاب دهنده اکسین فعال حوزه تولید محتوا، استارتاپ استودیو فعال در حوزه فین تک، استارتاپ پینکت فعال حوزه میوه و شتاب دهنده دارویی توانا مستقر همچون برنامه های امروز بود.منبع:

1399/06/21
17:45:14
5.0 / 5
1922
تگهای خبر: شتاب دهنده , فناوری
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
آزینیک