دارپا موشك جدید مافوق صوت تولید كرد

دارپا موشك جدید مافوق صوت تولید كرد

آزینیك: آزمایشگاه دارپای ارتش آمریكا دو نمونه اولیه جدید از موشك های مافوق صوت را ساخته كه از توانایی پرواز طولانی برخوردار می باشند و سال آینده آزمایش می شوند.به گزارش آزینیک به نقل از نیواطلس، این موشک ها که از نوع HAWC هستند، پنج برابر سرعت صوت حرکت می کنند و همین سرعت بالا موجب می شود سیستم های پدافند فرصت چندانی برای مقابله و واکنش در مقابل این موشک ها وجود نداشته باشد. همین سرعت بالا موجب می شود موشک های مورد اشاره در صورت قفل کردن بر روی هدف بدون نیاز به مواد منفجره زیاد تخریب زیادی به بار آورند.
موشک جدید به فناوری پیشرفته خنک سازی، کنترل نحوه حرکت و ناوبری برای سالم ماندن در شرایط مختلف آب و هوایی و در ارتفاع پروازی بسیار زیاد مجهز است و سیستم پیشرانه آن مانور زیاد و منعطف موشک را تسهیل می کند. مدل جدید این موشک با مکش هوا موتور خودرا تغذیه می کند و همین مساله حرکت موشک در ارتفاع کم و نزدیک به هدف را برای مدت طولانی تری ممکن می کند. این مساله قابلیت مانور موشک های مورد اشاره را بالا می برد و در نتیجه کشف و نابودی آنها سخت تر می شود.
سیستم پیشرانه این موشک مبتنی بر استفاده از پیشرانه هیدروکربنی مجهز به سیستم اسکرام جت و سیستم مدیریت حرارتی برای پرواز پایدار مافوق صوت است که تا سال ۲۰۲۱ تکمیل خواهد شد.

1399/06/20
22:36:15
5.0 / 5
1492
تگهای خبر: فناوری
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
آزینیک