تولید ربات تزریق پلاستیك در كشور بومی سازی شد

تولید ربات تزریق پلاستیك در كشور بومی سازی شد

به گزارش آزینیك یك شركت دانش بنیان با استفاده از تسهیلات نمونه سازی صندوق نوآوری و شكوفایی برای نخستین بار موفق به ساخت ربات قطعه بردار و قطعه گذار در صنعت تزریق پلاستیك در كشور شده است.


به گزارش روز شنبه ایرنا از روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، سینا کامروا، مدیرعامل این شرکت دانش بنیان در مورد خصوصیت های فنی ربات های تزریق پلاستیک، اظهار داشت: این مجموعه بعنوان تنها شرکت دانش بنیان تولیدکننده ربات های تزریق پلاستیک و اتوماسیون صنعتی در کشور موفق به بومی سازی این فناوری روز در ایران شده است. ربات های قطعه بردار و قطعه گذار می توانند قطعه را از هر نقطه ای بردارند و در هر نقطه ای بچینند و توانایی جداسازی راهگاه را هم دارند.
وی بیان نمود: ربات قطعه بردار و قطعه گذار در صنایع پلاستیک و تولید کاربردهای زیادی دارد، از مزایای آن انجام چند کار هم زمان است. هر کاری که احتیاج به یک نیروی انسانی مجزا دارد، برای مثال علاوه بر برداشت محصول پلاستیکی از داخل قالب و گذاشتن بر روی تسمه نقاله با هر ترتیب دلخواه می تواند عمل لیبل گذاری، اصلاح محصول، پلیسه گیری و هر کار مورد نیاز دیگری را انجام دهد.
وی افزود: این ربات علاوه بر اینکه افزایش کیفیت محصول نهایی تولیدی، کاهش هزینه های تمام شده، افزایش راندمان تولید و افزایش تولید و بهبود عملکرد نیروی انسانی در کارخانجات را برعهده دارد، می تواند با اعمال صرفه جویی و افزایش تولید از ۱۰ تا ۳۰ درصد سودآوری برای تولید کننده ها به ارمغان آورد.
کامروا، بازار هدف و استفاده کنندگان این ربات را تولیدکنندگان محصولات و مصنوعات پلاستیکی عنوان نمود و اظهار داشت: این ربات در صنایع پزشکی و بهداشتی، خودرویی، لوازم خانه و آشپزخانه، صوتی و تصویری، محصولات یکبار مصرف، ظروف بسته بندی (غذایی، بهداشتی و غیر بهداشتی) و هرگونه مصنوعات پلاستیکی کاربرد دارد و قابلیت ویژه آن، لیبل گذاری هم زمان IML (یک فناوری روز جهانی) است.
مدیرعامل این شرکت دانش بنیان در مورد استفاده این شرکت از تسهیلات صندوق نوآوری و شکوفایی هم اظهار داشت: با استفاده از تسهیلات نمونه سازی صندوق نوآوری، نخستین نمونه از ربات قطعه بردار و قطعه گذار ساخته شد و با تسهیلات لیزینگی توانستیم بازار خویش را گسترش دهیم. وجود وام لیزینگی جذابیت بسیار زیادی برای مشتریان داشته است.
کامروا در مورد مزیت رقابتی این محصول اظهار داشت: با عنایت به بومی سازی این ربات در داخل کشور و بی نیاز کردن تولیدکنندگان از خدمات نمایندگان شرکت های خارجی و همینطور دوری از تحریم ها موفق شدیم محصولی مشابه شرکت های اروپایی (با توجه به نظرات مشتریان) و با کیفیت تر از کشورهای آسیایی شرقی مثل چین تولید نماییم.
وی افزود: قیمت تمام شده پایین محصول نسبت به قیمت دلاری محصولات خارجی، بی نیازی از واردات، عرضه خدمات بعد از فروش و پشتیبانی ۲۴ ساعته و تأمین قطعات، از مزایای محصول با کیفیت داخلی است. همینطور صادرات به کشورهای همسایه به خصوص عراق، افغانستان، سوریه از اهداف کوتاه مدت و صادرات به کشورهای اروپایی و حوزه خلیج فارس از اهداف دراز مدت شرکت است و با رایزنی با اتاق های بازرگانی مشغول مذاکرات هستیم.


1399/06/15
14:26:49
5.0 / 5
1388
تگهای خبر: خدمات , دانش بنیان , صنعت , فروش
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
آزینیک