رویدادهای نجومی دهه دوم شهریور ۹۹

رویدادهای نجومی دهه دوم شهریور ۹۹

به گزارش آزینیك هم نشینی ماه با سیاره های نپتون، بهرام، اورانوس و خوشه پروین و هم بارش شهابی «اپسیلون برساوشی» همچون رویدادهای نجومی دهه دوم شهریور ماه ۹۹ است.


فاطمه خراسانی کارشناس مرکز علوم و ستاره شناسی تهران روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا تصریح کرد: چهارشنبه دوازدهم شهریور، ماه کامل را داریم و پنجشنبه ۱۳ شهریور، ماه به ملاقات نپتون رفته و در زاویه ۳.۹ درجه ای جنوب شرقی این سیاره قرار می گیرد.
وی افزود، جمعه چهاردهم شهریور در سیاره بهرام انقلاب زمستانی روی می دهد و یکشنبه ۱۶ شهریور ماه ساعت ۱۰ و ۳۰ دقیقه، ماه هم نشین سیاره بهرام شده و در زاویه ۰.۳۶ درجه ای شرق و شمال شرق این سیاره قرار می گیرد.
به گفته این کارشناس مرکز علوم و ستاره شناسی تهران، همینطور در روز یکشنبه ساعت ۱۱ و ۳۰ دقیقه ماه در نقطه اوج یعنی بیشترین فاصله در مدار بیضوی خود قرار می گیرد. دوشنبه هفدهم شهریور، کره ماه ساعت ۱۱ و ۳۰ دقیقه به ملاقات اورانوس رفته و در زاویه ۳.۱ درجه ای جنوب شرق این سیاره قرار می گیرد.
خراسانی اضافه کرد: سه شنبه ۱۸ شهریور با اوج بارش شهابی «اپسیلون برساوشی» را داریم که در جریان آن شاهد بارش تعداد ۱۰ شهاب در ساعت خواهیم بود. همینطور سیاره تیر ساعت ۲۲ و ۳۰ دقیقه این روز در گره کاهنده روی صفحه دایره البروج قرار می گیرد.
وی تصریح کرد: چهارشنبه ۱۹ شهریور، ماه همنشین خوشه پروین شده و در زاویه ۶.۲ درجه ای از این خوشه ستاره ای قرار می گیرد؛ همینطور ساعت ۲۲ و ۳۰ دقیقه ماه در زاویه ۴.۱ درجه ای شمال ستاره چشم گاو قرار می گیرد. پنجشنبه ۲۰ شهریور ساعت ۱۳ و ۵۷ دقیقه تربیع آخر ماه را داریم و جمعه ۲۱ شهریور ساعت ۳ و ۳۰ دقیقه صبح ماه در گره فزاینده قرار می گیرد.


1399/06/10
15:20:03
5.0 / 5
1670
تگهای خبر: هارد
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
آزینیک