رئیس پارك پردیس مطرح كرد:

نمایشگاه اینوتكس با محوریت موضوعات روز كشور

نمایشگاه اینوتكس با محوریت موضوعات روز كشور

به گزارش آزینیك رئیس پارك فناوری پردیس با اعلان اینكه اینوتكس با محوریت موضوعات روز كشور برگزار شده، اظهار داشت: انتقال تكنولوژی، صادرات، رفع نیاز كشور و... محورهای نمایشگاه بوده كه به خوبی نقش آفرینی كرده است.به گزارش آزینیک به نقل از مهر، مهدی صفاری نیا امروز در افتتاحیه نهمین نمایشگاه فناوری و نوآوری اینوتکس۲۰۲۰ که به صورت مجازی در محل پارک فناوری پردیس برگزار شد، عنوان کرد: اینوتکس از همان ابتدا فرزند زمان خودش ابود؛ آن زمان که کشور نیاز به انتقال تکنولوژی داشت اینوتکس هم با محوریت انتقال تکنولوژی و رفع نیاز کشور آغاز به کار کرد.
وی اضافه کرد: پس از آن نیز موضوع صادرات عنوان شد که اینوتکس با محوریت صادرات و همکاریهای فناورانه بین کشورها اجرا شد.
رئیس پارک فناوری پردیس با اعلان اینکه از سال ۹۳ اینوتکس با موضوع پیشرفتهای کشور و ایجاد اکوسیستم فناوری و نوآوری برگزار شد، اشاره کرد: از همان زمان موضوع شتابدهنده های نواوری، استارت اپ ها، صندوق های نوآوری و خطر پذیر عنوان شد که این فرهنگ سازی در اینوتکس نیز به وجود آمد.
وی با اعلان اینکه از همان زمان صدها و هزاران تیم به کارهای نواورانه در دانشگاهها وارد شدند، اضافه کرد: دغدغه فعالیت استارت آپی که محرک اکوسیستم نواوری هستند شروع شد و عملا با رویدادهای نوآورانه ای که توسط پارک فناوری پردیس انجام شد برمبنای آخرین آمار بیش از ۲۰ هزار نفر در بیش از ۶۰ شهر کشور شرکت داشتند.
وی با تاکید بر اینکه از همان ابتدا دانشگاهها در کنار پارکها و مراکز رشد فعالیت خودرا در زمینه نوآوری آغاز کردند، بیان کرد: امروز با فعال شدن عناصر کلیدی نوآوری در کشور شاهد می باشیم که اینوتکس توانسته محفلی برای جمع شدن بازیگران اکوسیستم نوآوری در امتداد هم افزایی و پیشرفت کشور باشد.
صفاری نیا اضافه کرد: یک شرکت دانش بنیان بدون شبکه سازی و عناصر اکوسیستم نوآوری نمی تواند نقشی ایفا کند بلکه باید در تعامل کامل با نهادهای تامین مالی، بازار، شرکتها و... باشد.
وی با تاکید بر اینکه نمایشگاه نوآوری و فناوری اینوتکس به این اکوسیستم فناوری و نوآوری توجه ویژه ای کرده تا جریان هم افزایی در اکوسیستم نوآوری اتفاق بیافتد.
رئیس پارک فناوری پردیس اظهار داشت: اینوتکس یکی از عناصر فعال اکوسیستم نوآوری است که امسال بعنوان نخستین نمایشگاه مجازی برگزار می گردد و با این وجود صدها استارت آپ در اینوتکس مشارکت دارند.
وی با تاکید بر اینکه هزاران نفر نمایشگاه اینوتکس را دنبال می کنند، بیان کرد: این نشان میدهد که اینوتکس بعنوان یکی از اجزای اکوسیستم نوآوری بهخوبی نقش افرینی کرده است.
به گفته رئیس نمایشگاه اینوتکس، نمایشگاه امسال جریان زیست بوم را دنبال می کند و می بینیم که مشارکت عناصر اکوسیستم نواوری بیش از سالهای گذشته است
به گزارش آزینیک به نقل از مهر، نهمین نمایشگاه اینوتکس ۲۰۲۰ از امروز تا شنبه به صورت مجازی انجام می شود.


منبع:

1399/05/24
22:12:49
5.0 / 5
1436
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
آزینیک