ابداع آجرهای هوشمندی كه مانند باتری برق را ذخیره می كنند

ابداع آجرهای هوشمندی كه مانند باتری برق را ذخیره می كنند

محققان با ابداع روشی آجرهای ساده قرمز می توانند به آجرهای هوشمندی تبدیل شوند كه همانند باتری، برق را در خود ذخیره می كنند.


به گزارش روزنامه دیلی میل، محققان دانشگاه واشنگتن در آمریکا با ابداع این روش، «آجرهای قرمز» ساده را به واحدهای ذخیره انرژی تبدیل کردند. این آجر هوشمند که تولید آن تنها ۵۰ پوند هزینه دارد، می تواند در آینده بعنوان مصالح ساختمانی مورد استفاده قرار گیرد و برق ساختمان ها را تأمین کند.
آجر قرمز یکی از ارزان ترین و رایج ترین مصالح ساختمانی در جهان است که امروزه مورد استفاده قرار می گیرد، اما هزاران سال است که تنها به همین روش مورد استفاده قرار گرفته است.
محققان با افزودن یک پوشش پلیمری رسانا به نام PEDOT به این آجرهای قرمز، توانستند آنها را به یک وسیله ذخیره انرژی الکتریکی که به «ابرخازن» مشهور است، تبدیل کنند. این کار واکنش پلیمریزاسیون را آغاز می کند و آجر را به «اسفنج یونی» تبدیل می کند که برق را ذخیره و هدایت می کند.
آنها در این مطالعه یک آجر شارژ شده را به یک لامپ ال ای دی متصل کردند و مشاهده نمودند که این لامپ روشن شد. محققان می گویند، در آینده می توان خانه ها را با استفاده از نسخه جدید آجر ابداعی آنها ساخت و از این آجرها می توان برای روشنایی لامپ ها و تأمین انرژی دیگر وسایل الکتریکی در خانه ها بهره برد.
شیمیدان هایی که این تکنولوژی جدید را ابداع نموده اند، ادعا می کنند که تنها ۵۰ آجر در یک دیوار ساختمان می توانند به مدت ۵ ساعت روشنایی اضطراری را تأمین کنند.
نویسندگان این مطالعه ادعا می کنند که دیوارها و ساختمان های ساخته شده از آجر هم اکنون فضای زیادی را اشغال می کنند که در صورت داشتن هدف دوگانه، می توان از آنها استفاده بهتری کرد.
آنها می گویند که این روش جدید ذخیره انرژی بر روی آجرهای معمولی یا بازیافتی هم عملی است.
یافته های این مطالعه در مجله Nature Communications انتشار یافته است.
منبع:

1399/05/22
22:04:09
5.0 / 5
1846
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
آزینیک