سخنگوی كمیسیون فرهنگی مجلس:

كلیات طرح جهش تولید دانش بنیان تصویب گردید

كلیات طرح جهش تولید دانش بنیان تصویب گردید

به گزارش آزینیك سخنگوی كمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی از تصویب كلیات طرح جهش تولید دانش بنیان در نشست امروز این كمیسیون آگاهی داد و اظهار داشت: قرار شد این طرح در كمیته اصلاح ساختار با همكاری مركز پژوهش های مجلس مورد بررسی بیشتر قرار گیرد.


به گزارش آزینیک به نقل از ایرنا از خانه ملت، مجید نصیرایی در تشریح نشست روز یکشنبه کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی از بررسی و تصویب کلیات طرح جهش تولید دانش بنیان در نشست امروز این کمیسیون آگاهی داد و اظهار داشت: ما بعنوان کمیسیون فرعی این طرح را بررسی کردیم؛ طرح دارای دو ماده است که بندهای ۳ و ۸ ماده ۱۷ مربوط به حوزه فرهنگی است.
نصیرایی اضافه کرد: رویکردها و ایده های جدید و نویی در حوزه جهش تولید و استارتاپ ها در وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در حوزه های اقتصادی مطرح می شود که احساس می شد خلاء هایی در این رابطه وجود دارد که با بحث و گفت وگوهای صورت گرفته در کمیسیون با اصل این نگاه که باید این حوزه ساماندهی و برای آن قانون تعریف شود در کمیسیون موافقت شد و دستگاه ها موظف می باشند برای این رویکردها و نگاه های جدید بخشنامه تعریف کنند.
وی افزود: کلیات طرح مذکور در نشست امروز مورد بررسی قرار گرفت و تصویب گردید و در نهایت به کمیته برنامه، بودجه و اصلاح ساختار جهت بررسی بیشتر و چکش کاری ارجاع شد تا یک تعریف جدید و نظام مندی را در این مورد داشته باشیم.
نماینده فردوس، طبس و بشرویه در مجلس یازدهم، تصریح کرد: از آنجایی که متن طرح دارای ایراداتی بود بدین سبب مقرر شد کمیته مذکور با کمک مرکز پژوهش های مجلس متن را تنظیم کرده و به کمیسیون ارائه نمایند تا بتوان در مورد آن تصمیم گیری نماییم.
نصیرایی اضافه کرد: همین طور در نشست امروز پیرامون موضوعات فرهنگی در سطح کشور که گزارشات و اخباری در مورد آنها ارائه می شود بحث و گفت و گو شد و طرح شفافیت آرای نمایندگان بعنوان کمیسیون فرعی به کمیسیون فرهنگی ارجاع شد که بررسی آن به نشست آتی کمیسیون موکول شد.منبع:

1399/05/16
22:55:30
5.0 / 5
1517
تگهای خبر: دانش بنیان
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
آزینیک