دستگاه تولید ماسك پنج لایه ان95 در كهگیلویه و بویراحمد آماده افتتاح است

دستگاه تولید ماسك پنج لایه ان95 در كهگیلویه و بویراحمد آماده افتتاح است

به گزارش آزینیك ایرنا- رئیس پارك علم و فناوری كهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: یك دستگاه تولید ماسك در مركز رشد گچساران وابسته به پارك علم و فناوری استان ساخته شده كه قابلیت تولید ماسك پنج لایه «ان ۹۵» را داراست.


سید شمس الدین هاشمی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ظهار داشت: نمونه نخست دستگاه تولید شده در مرکز رشد گچساران پارک علم و فناوری استان، توسط یک شرکت در خوزستان خریداری شده است.
وی اضافه کرد: قیمت تمام شده این دستگاه یک میلیارد ریال بوده که هم اینک به مبلغ یک میلیارد و ۳۸۰ میلیون ریال به این شرکت خصوصی در خوزستان فروخته شده است.
رئیس پارک علم و فناوری کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: این دستگاه به نحوی طراحی شده است که دو شیفت فعالیت داشته باشد و هر شبانه روز حدود ۳۰ هزار عدد ماسک تولید می کند.
هاشمی عنوان کرد: ساخت نمونه دوم دستگاه تولید ماسک ان ۹۵، ۷۰ درصد پیشرفت دارد و تولید ماسک در استان توسط همین شرکت سازنده در گچساران ظرف ۲ ماه اینده شروع می شود.
وی اظهار داشت: یک دستگاه دیگر تولید ماسک با پیگیری استاندار کهگیلویه و بویراحمد از مجموع دو دستگاه ساخته شده در شرکت دانش بنیان بهیار صنعت در اصفهان هم تا آخر این هفته به استان انتقال خواهد یافت.
رئیس پارک علم و فناوری کهگیلویه و بویراحمد اضافه کرد: چنانچه از تمامی ظرفیت های این دستگاه استفاده گردد می تواند روزانه ۲۵ هزار عدد ماسک تولید نماید.
یک شرکت فناور کهگیلویه و بویراحمد کابینی طراحی و تولید کرده است که با استفاده از آن می توان در روزهای شیوع ویروس کرونا، کار ضد عفونی را در زمانی کوتاه تر و با اثر بخشی بیشتر، بدون عوارض جانبی روی انسان و محیط زیست انجام داد.
به گفته رئیس پارک علم و فناوری کهگیلویه و بویراحمد کابین ضد عفونی در این پارک مستقر خواهد شد.
در حوزه تب سنج های دیجیتال و همینطور سیستم های غربالگری بیماران کرونایی، شرکت های مستقر در پارک علم و فناوری کهگیلویه و بویراحمد صاحب ایده های ویژه هستند.
در حال حاضر ۳۵ واحد فناوری و ۴ شرکت دانش بنیان در پارک علم و فناوری استان در حال فعالیت هستند.
پارک علم و فناوری کهگیلویه و بویراحمد جز جوانترین پارک های کشور است که در سه سالی که از افتتاح این پارک می گذرد اقدامات خوبی در آن انجام شده و فناوران و صاحبان ایده هم به خوبی از آن استقبال کرده اند.
با توجه به نگاه ویژه دولت به اقتصاد دانش بنیان، شرکت های پارکی هم از حمایت های خاصی برخوردار شده اند.منبع:

1399/05/14
22:40:11
5.0 / 5
1603
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
آزینیک