آیا اینترنت غیرقابل هك امكان پذیر است؟

آیا اینترنت غیرقابل هك امكان پذیر است؟

وزارت انرژی آمریكا سند راه اندازی اینترنت كوانتومی ملی این كشور را كه دارای سرعت بسیار زیاد بوده و غیرقابل هك است، منتشر نمود.به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ساینس، این سند دربرگیرنده چهار حوزه تحقیقاتی است که جهت راه اندازی این فناوری، باید در اولویت قرار بگیرند.

این حوزه های تحقیقاتی شامل تأمین زیرساخت های موردنیاز برای اینترنت کوانتومی، طراحی و تولید تجهیزات شبکه سازی اینترنت کوانتومی، فناوری های تکرار، سوییچینگ و مسیریابی برای درهم تنیدگی کوانتومی و فناوری های لازم برای اشکال زدایی شبکه های کوانتومی هستند.
بر طبق این سند پنج هدف میانی در راه دستیابی به اینترنت کوانتومی ملی در آمریکا تعریف شده است. نخستین هدف میانی، اطمینان از امکان راه اندازی این فناوری روی شبکه های فیبری است. هدف دوم، توزیع فوتون های درهم تنیده در پایگاه های موجود در یک شهر است. هدف بعدی راه اندازی شبکه های ذخیره سازی کوانتومی در میان دو شهر است. هدف چهارم استفاده از تکرارکننده های کوانتومی برای تشدید سیگنال در یک ایالت است. آخرین هدف هم راه اندازی یک زیرساخت عملیاتی بین لابراتوارها، دانشگاه ها و صنایع است.
پیشرفت به سمت اینترنت کوانتومی در حال افزایش می باشد. ماهواره Micius کشور چین جنبه های مختلف این فناوری را نشان داده است. این ماهواره بیشترین رکورد درهم تنیدگی کوانتومی را به خود اختصاص داده و توانسته است با استفاده از این فناوری اطلاعات را از فاصله هزار و ۲۰۰ کیلومتری مخابره کند. حالا دولت آمریکا هم سند راه اندازی اینترنت کوانتومی ملی را تدوین کرده و حتی روند کار را هم آغاز کرده است.
این سند به صورت آنلاین در وبسایت وزارت دفاع آمریکا انتشار یافته است.منبع:

1399/05/09
11:35:35
5.0 / 5
1583
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
آزینیک