ستاری در جمع خبرنگاران:

واردات محصولات كرونایی نداشتیم

واردات محصولات كرونایی نداشتیم

به گزارش آزینیك معاون علمی و فناوری با اشاره به اینكه تابحال وارداتی در زمینه كرونا نداشتیم، اظهار داشت: چند دارو در فهرست واردات بوده كه حالا در حال ساخت آنها هستیم.به گزارش آزینیک به نقل از مهر، سورنا ستاری امروز در حاشیه رونمایی از اولین سالنامه مهاجرتی ایران در جمع خبرنگاران اظهار داشت: یکی از بحث های جدی که از ابتدا در گیر آن بودیم آمارهای مهاجرت بود که هر دوسال یکبار این آمار را در ارتباط با نفرات اول کنکور، المپیادی ها، برترین های بنیاد ملی نخبگان و... پایش می نماییم.
وی اظهار داشت: به علت اینکه آمارهای مربوط به این حوزه مغشوش بود و آمار رسمی از مهاجرت دانشجویان اعلام نمی شد در صدد برآمدیم سالنامه مهاجرت را بر مبنای آمارهای بین المللی تدوین نماییم.
معاون علمی و فناوری با تاکید بر اینکه این سالنامه آمار دقیق از مهاجرت ها را عرضه می دهد، بیان نمود: بناست که به زبان انگلیسی ترجمه شود و به صورت آنلاین متناسب با تغییرات، اطلاعات درست را ارائه نماید.
به گفته ستاری، در این سالنامه مهاجران سایر کشورها در ایران مانند اتباع مختلف و... مشخص شده است.
وی در مورد پلت فرم بازگشت متخصصان و کارفرینان ایرانی غیر مقیم به کشور اظهار داشت: حالا ۳۵۰ نفر از افرادی که بازگشته اند عضو هیئت علمی هستند.
واردات محصولات کرونا نداشتیم
معاون علمی و فناوری اظهار داشت: بزرگترین دستاوری که در این شرایط کرونایی داشته ایم این بوده که تابحال وارداتی در زمینه کرونا نداشتیم و چندتا دارویی که دو الی سه هفته گذشته در فهرست وارداتی ها بوده در کشور ساخته شده و یک مدل از این داروها هم بزودی ایجاد می شود.
وی با اشاره به اینکه این هنر شرکتهای دانش بنیان است که وقتی کشور وارد یک تنش می شود وارد عرصه شوند، بیان نمود: ما کشوری مستقل می باشیم که زیست بوم نوآوری مخصوص خودمان را داریم و باید راهکار متناسب کشور خودمان را پیاده سازی نماییم.
ستاری در مورد واکسن کرونا هم اظهار داشت: در حوزه واکسن هم اتفاقات خوبی می افتد ولی نهایی نشده؛ در این خصوص می بایست وزارت بهداشت اعلام نماید.


منبع:

1399/05/07
22:12:03
5.0 / 5
1702
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
آزینیک