زیبایی كف پوش با لاك نانو ایرانی

زیبایی كف پوش با لاك نانو ایرانی

یكی از شركت های فعال در حوزه فناوری نانو، لاك های مات كننده كف پوش و بسته بندی های محصولات آرایشی و بهداشتی را تولید كرد كه باعث افزایش مقاومت به خراش سطح كف پوش و بسته بندی ها و در عین حال زیبایی محصول را حفظ می نماید.


به گزارش روز یکشنبه ستاد ویژه توسعه فناوری نانو، این شرکت ایرانی مبادرت به تولید لاک با پایه آکریلات حاوی نانوذرات جهت بهبود مقاومت به سایش و افزایش میزان ماتی کف پوش های PVC کرده است.
ممتحن رحمت مدیرعامل این شرکت اظهار داشت: در صنعت تولید کف پوش ها برای محافظت از چاپ انجام شده روی کف پوش از لایه محافظ استفاده می شود، لایه ای که از جنس رزین بوده و با ضخامت کم روی سطح قرار می گیرد، ما موفق به تولید این لاک مات کننده شدیم، محصولی که هم اکنون از خارج وارد می شود.
وی اضافه کرد: هم اکنون ۲۰۰ کیلو تولید آزمایشی برای یکی از شرکت های کف پوش سازی از این لاک انجام دادیم و در حال تست های نهایی روی خط تولید این شرکت هستیم تا این فناوری با خط تولید شرکت کف پوش سازی منطبق شده و امکان استفاده صنعتی از آن برای این تولیدکننده فراهم گردد، این شرکت نیاز فعلی خویش را برای این مات کننده از یک شرکت ترکیه ای تأمین می کند که بزودی محصول ما وارد خط تولید آنها خواهد شد و دیگر احتیاج به واردات این محصول نیست.
رحمت اظهار داشت: در این لاک مات کننده از نوعی نانوذرات استفاده می شود که باعث افزایش مقاومت به خراش شده و همینطور زیبایی چاپ را زیاد می کند.
رحمت به کاربردهای وسیع این لاک در بخش های دیگر اشاره نمود و اظهار داشت: این لاک علاوه بر صنعت کف پوش، در تولید تیوب های لوازم آرایشی و بهداشتی هم استفاده می شود، معمولا تیوب هایی که چاپ زیبایی دارند از این نوع لاک بهره مند هستند.
وی افزود: فناوری این لاک در مرکز رشد پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی توسعه داده شده است و تولید آن هم اکنون به صورت برون سپاری انجام می شود.
وی خاطرنشان کرد: این شرکت برای تولید این لاک از تجهیزات و امکانات دیگر شرکت ها استفاده می نماید، برپایه برنامه ریزی های انجام شده مقرر است پس از دریافت سفارش از مشتریان با ظرفیت ۲ تُن در ماه این شرکت کار کند.منبع:

1399/04/29
16:50:45
5.0 / 5
1805
تگهای خبر: صنعت , فناوری , كاربر , محصولات
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
آزینیک