در حوزه كشاورزی؛

چالش كاهش آب شویی و هدررفت كود اوره

چالش كاهش آب شویی و هدررفت كود اوره

ستاد توسعه فناوری نانو چالشی در حوزه كشاورزی تحت عنوان كاهش آب شویی و هدررفت كود اوره در مصارف كشاورزی منتشر نمود.به گزارش آزینیک به نقل از معاونت علمی و فناوری، برگزاری چالش های نوآوری یکی از اقداماتی است که با حمایت ستاد توسعه فناوری نانو معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری انجام می شود تا با اقدامات فناورانه و اتکا به توان نیروی داخل نیازهای صنایع رفع گردد. اخیرا هم چالش نوآوری دیگری در حوزه کشاورزی اعلام فراخوان کرده است.
«کاهش آب شویی و هدررفت کود اوره در مصارف کشاورزی» عنوان این چالش نوآوری است که در آن از فعالان و فناوران این حوزه دعوت کرده است تا ۱۲ مرداد ماه سالجاری طرح های خویش را برای رفع نیاز صنعت کشاورزی در این عرصه ارسال نمایند. علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت ستاد توسعه فناوری نانو رجوع کنند.
توسعه راهکارهای مبتنی بر فناوری نانو برای کاهش هدر رفت کود اوره در این چالش دنبال می شود. اوره یکی از کودهای پرمصرف و پرکاربرد در کشاورزی است که برای رفع نیازهای غذایی گیاه مهم می باشد. پس هرگونه اقدام فناورانه برای کاهش هدر رفت آن گامی اثرگذار است. چونکه مشکل اصلی در استفاده از آن هدررفت به علل گوناگون مانند آب شویی و تصعید است.
بر اساس این گزارش، چالش فناوری و نوآوری یک مسابقه یا رقابت با هدف توسعه راهکارهای فناورانه برای حل مشکلات بنگاه های صنعتی یا توسعه خدمات و محصولات نوآورانه است.
در این نوع مسابقات، شرکت های صنعتی خصوصی یا دولتی می توانند مناسب ترین راهکارهای فناورانه را برای غلبه بر مشکلات فناورانه خود بیابند. شرکت کنندگان در چالش نوآوری را عموماً دانشجویان یا اعضای هیات علمی دانشگاه ها و پژوهشگاه ها، پژوهشگران مستقل، و شرکت های کوچک و متوسط خلاق و نوآور (اعم از دانش بنیان و غیر آن) از داخل یا خارج کشور می سازند، اما هیچ منع یا محدودیتی جهت شرکت در چالش ها وجود ندارد.


منبع:

1399/04/27
21:41:28
5.0 / 5
1893
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
آزینیک