به روزرسانی ایستگاه فضای دوردست ناسا در استرالیا

به روزرسانی ایستگاه فضای دوردست ناسا در استرالیا

آزینیك: سازمان فضانوردی ناسا ایستگاه فضای دوردست خودرا در استرالیا به روزرسانی كرد.به گزارش یکشنبه پایگاه خبری ساینس دیلی، این ایستگاه فضای دور دست که با عنوان Deep Space Station ۴۳ یا به اختصار (DSS-۴۳) شناخته می شود، قسمتی از شبکه فضای دوردست ناسا (DSN: NASA Deep Space Network) شمرده می شود که در واقع یک جعبه سوییچ بین سیاره ای برای برقراری ارتباط با فضاپیماهای رباتیک است. به روز رسانی این شبکه از ماه مارس شروع شده است. این ایستگاه ۴۸ سال سن داشته و پهنای آنتن آن به ۷۰ متر می رسد.
در جریان این به روز رسانی، یک مخروط فرکانس باند ایکس در مرکز این آنتن قرار گرفت که دربرگیرنده یک دستگاه فرستنده بسیار پیشرفته و مجموعه ای از گیرنده های بسیار حساس است. علاوه بر این مقرر است سیستم خنک کننده آبی این آنتن عظیم نیز به روز رسانی شده و سیستم های مکانیکی و تجهیزات الکترونیکی آن نیز ارتقا یابد.
این آنتن از شروع ماه مارس غیرفعال بوده است و انتظار می رود به روزرسانی ها تا ماه ژانویه سال ۲۰۲۱ میلادی به اتمام برسد. بعد از آن، آنتن این ایستگاه راه اندازی می شود و از این تجهیزات برای ارسال دستورالعمل به فضاپیماها و دریافت اطلاعات علمی از ماموریت های رباتیک در منظومه شمسی استفاده خواهد شد.
شبکه فضایی دوردست ناسا در سه منطقه از جهان شامل کالیفرنیا، اسپانیا و استرالیا، گسترده شده است و امکان برقراری ارتباط با فضاپیماها در سطح ماه و فراتر از آنرا بطور مستمر و صرف نظر از نحوه گردش زمین، فراهم می آورد. علاوه بر این DSS-۴۳ تنها آنتی است که توانایی مخابره دستورالعمل ها به فضاپیمای Voyager ۲ را دارد.منبع:

1399/04/23
20:28:39
5.0 / 5
1900
تگهای خبر: الكترونیك
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
آزینیک