سطل زباله نانویی تولید شد

سطل زباله نانویی تولید شد

به گزارش آزینیك یك تولید كننده ایرانی سطل زباله آنتی باكتریال تولید و به بازار عرضه می كند. این محصول با استفاده از نانومواد آنتی باكتریال تقویت شده و می تواند از رشد عوامل بیماری زا جلوگیری كند.به گزارش آزینیک به نقل از ستاد توسعه فناوری نانو، سطل زباله به علت ماهیت کارکردی خود، همچون فضاهای آلوده در اماکن عمومی و فضای داخل منزل است، به صورتی که می توان سطل های زباله را همچون کانون های تشکیل عوامل بیماری زا دانست. پیشگیری از رشد باکتری ها و میکروب ها در داخل سطل زباله یکی از نکات مهمی است که در طراحی و ساخت این محصولات به آن توجه می شود. استفاده از خواص آنتی باکتریال نانومواد کمک زیادی به تولیدکنندگان این محصول می کند.
در این راستا، شرکتی توانست سطل های زباله نانو با خواص آنتی باکتریال را تولید و به بازار عرضه نماید. این سطل های زباله آنتی باکتریال قابل استفاده در قسمت های مختلف خانه همچون اتاق کودک، حمام، آشپزخانه و محیط های اداری بوده و قابل نصب روی درب کابینت و کشوی میز هستند.
این محصول که مطابق با استاندارد ملی شماره INSO ۲۱۱۴۵ و با مواد اولیه FOOD GRADE و BPA FREE تولید شده دارای خواص ضدمیکروبی بسیار قوی است. کم جا بودن، کیفیت بالا، طراحی نوآورانه و قیمت پایین نسبت به نمونه های داخلی و خارجی همچون مزایای این محصول است.
در تولید این سطل های زباله از نانوذرات اکسید روی (ZnO) استفاده شده است. خاصیت آنتی باکتریال که با استفاده از نانوذرات اکسیدروی در ساخت سطل آنتی باکتریال ایجاد شده، مانع از تجمع و رشد باکتری و قارچ می شود. اثر ضد باکتریایی اکسید روی به صورت قابل ملاحظه ای در بعد نانومتری افزایش می یابد، به صورتی که قادر به از بین بردن انواع مختلفی از باکتری ها است.
فعالیت ضد باکتریایی شاخصی از میزان توانایی محصول در از بین بردن باکتری های در تماس با آن است؛ که از مقایسه لگاریتمی تعداد باکتری های موجود بر روی نمونه شاهد و نمونه محصول پس از ۲۴ ساعت تماس با باکتری بدست می آید.
طبق استاندارد، هنگامی که فعالیت ضدباکتریایی محصول بین ۲ تا ۳ باشد، اثرگذاری مفهوم دار است؛ اگر فعالیت ضدباکتریایی بیشتر از ۳ باشد اثرگذاری قوی دارد. میزان فعالیت ضد باکتریایی این محصول مطابق با استاندارد به شماره INSO ۱۰۹۰۰ مورد ارزیابی قرار گرفته است.


منبع:

1399/04/21
15:06:14
5.0 / 5
2506
تگهای خبر: فناوری , كیفیت , محصولات , نصب
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
آزینیک