شناسایی شتابدهنده های مهم در عرصه زیست فناوری

شناسایی شتابدهنده های مهم در عرصه زیست فناوری

به گزارش آزینیك ستاد توسعه زیست فناوری چالشی را برای شناسایی و مدل ارزیابی شركت ها برای استقرار در شتاب دهنده ها برگزار می نماید.به گزارش آزینیک به نقل از معاونت علمی و فناوری، فعالان حوزه زیستی مدل مناسب شتاب دهنده های این حوزه را طراحی می کنند. مقرر است با کمک زیست بوم فناوری و نوآوری و ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، یک مدل مناسب و منحصر به فرد شتاب دهنده برای توسعه این حوزه در کشور طراحی شود.
چند سالی است که نقش شتاب دهنده ها در شکل گیری کسب وکارهای نوین افزایش یافته است. اما طراحی و انتخاب یک مدل درست از شتاب دهنده ها برای هر صنعت و حوزه علمی ضروری می باشد. کاری که ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به دنبال تحقق آن است.
امروزه شتاب دهنده ها نقش مهمی در زیست بوم فناوری نوآوری پیدا کرده اند. خیلی از شرکت های نوپا که ایده های خلاقانه ای دارند می توانند کسب وکارشان را با شتاب دهنده ها آغاز کنند و درصد موفقیت خویش را بالا ببرند.
اما تعریف یک مدل موثر و مناسب مبتنی بر نیازهای هر حوزه علمی را نباید فراموش کرد. اگر قرار باشد برای همه حوزه های علمی یک مدل یکسان از شتاب دهنده ها را به کار برد بطور قطع نتیجه حاصل از آن مفید و مثمرثمر نیست. همین مبحث هم بهانه ای شد برای ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تا مدلهای شناسایی و ارزیابی شتاب دهنده ها در حوزه زیست فناوری را بعنوان یک چالش مطرح کند.
در این چالش بنا است شتاب دهنده های مناسب در حوزه زیست فناوری شناسایی و مدل ارزیابی شرکت ها برای استقرار در شتاب دهنده مورد نظر هم مشخص شود. این کار مقرر است با یاری گرفتن از ایده های خلاق علاقه مندان و فعالان حوزه زیست فناوری اجرایی شود.
فناوران و علاقمندان دارای ایده یا طرحی مناسب برای تعریف مدل شتاب دهنده زیست فناوری می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این فراخوان به آدرس اینترنتی http: //biodc.isti.ir/ رجوع کنند.


منبع:

1399/04/18
13:41:13
5.0 / 5
2071
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
آزینیک