معاونت علمی اعلام كرد؛

۲۰۰ شركت دانش بنیان در مناطق مسكونی تهران مستقر شدند

۲۰۰ شركت دانش بنیان در مناطق مسكونی تهران مستقر شدند

به گزارش آزینیك معاونت علمی و فناوری اعلام نمود تابحال ۲۰۰ شركت دانش بنیان توانسته اند در ۴ هزار متر از فضای مسكونی شهر تهران مستقر شوند.به گزارش آزینیک به نقل از معاونت علمی و فناوری، با افزایش جمعیت و گسترش روزافزون شهر تهران، مقررات سختگیرانه ای برای استقرار شرکت ها و واحدهای صنعتی، تولیدی، تجاری و اداری در مناطق مسکونی وضع شده است.
بنگاه های تجاری موظف شدند تا دفاتر اداری خویش را در ساختمان ها و مناطق دارای کاربری غیرمسکونی مستقر کنند. همینطور برای استقرار کارخانجات صنعتی در اطراف تهران هم محدودیت هایی وضع شد.
اما معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در این حوزه تفاهم نامه ای با مجموعه شهرداری تهران منعقد کرد تا تسهیلاتی برای شرکت های دانش بنیان در نظر گرفته شود. تابحال بیشتر از ۲۰۰ شرکت دانش ‎بنیان توانسته اند با استفاده از این خدمت، در ۴ هزار متر کاربری مسکونی شهر تهران مستقر شوند.
براساس تفاهم نامه همکاری بین شهرداری تهران و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، شرکت های دانش بنیان فعال در تهران، می توانند در صورت کسب شرایط لازم، دفاتر خویش را در اماکن مسکونی مجاز در سطح شهر تهران مستقر کنند. از آغاز تصویب این تفاهم نامه تابحال بیشتر از ۲۰۰ شرکت توانسته اند از این تسهیلات، بهره مند شوند و در ۴ هزار مترمربع کاربری مسکونی شهر تهران مستقر شوند.
بسته خدمتی، استقرار شرکت های دانش بنیان در مناطق مسکونی، بر مبنای راهبردهای اقتصاد مقاومتی تصویب شده است. شرکت های دانش بنیانی که از شرایط لازم برای بهره مندی از این بسته خدمتی برخوردار می باشند از جانب معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری معرفی می گردند تا در پهنه های مختلف شهری تعیین شده مستقر شوند.
نداشتن شاکی خصوصی و یا آرا کمیسیون های ماده صد همچون شرایطی است که در مساله صدور مجوز استقرار در مناطق مسکونی مؤثر است. شرکت های متقاضی باید توجه داشته باشند که بر طبق این تفاهم نامه، کاربری ساختمان تغییر نخواهد کرد و صرفا به شرکت اجازه ادامه فعالیت در اماکن مسکونی داده خواهد شد.

1399/04/16
17:12:05
5.0 / 5
1851
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
آزینیک