آخرین ماهواره بیدو چین در مدار نهایی خود قرار گرفت

آخرین ماهواره بیدو چین در مدار نهایی خود قرار گرفت

آزینیك: مركز كنترل ماهواره «شیان» در چین اعلام نمود كه آخرین ماهواره سیستم ناوبری ماهواره ای چین به نام «بیدو» كه اخیرا پرتاب شده، وارد مدار انتقالی زمین ثابت (GEO) شده است.


به گزارش خبرگزاری شینهوا، این ماهواره که پنجاه و پنجمین ماهواره از خانواده ماهواره های بیدو شمرده می شود، روز بیست و سوم ژوئن به فضا پرتاب شد. این ماهواره پس از حدود هشت روز پرواز، با موفقیت وارد مدار نهایی خود شده است که در فاصله ۳۶ هزار کیلومتری بالای سطح زمین قرار دارد.
مرکز کنترل ماهواره شیان در چین اعلام نمود که محموله های این ماهواره روشن شده اند و بطور عادی در مدار کار می کند. این مرکز که دارای ایستگاه های مختلفی در سراسر چین است، با کنترل شبانه روزی ماهواره مورد اشاره، آنرا ردیابی کرده و محاسبات در رابطه با مدار را انجام می دهد.
مرکز کنترل ماهواره شیان هفته آینده نیز آزمایشاتی را روی سکوی این ماهواره و سیستم پیوند میان ماهواره ای آن انجام می دهد. سپس این ماهواره بعد از تکمیل این آزمایش های جامع به سیستم BDS-۳ متصل می شود و خدمات ارائه می دهد.
سیستم BDS-۳ از دسامبر ۲۰۱۸ آغاز به ارائه خدمات اولیه ناوبری به کشورها و مناطق جهان کرده است. بیدو یکی از چهار سیستم ناوبری ماهواره ای جهانی است. سیستم «جی. پی. اس »آمریکا، سیستم «گالیله» اروپا و «گلوناس» روسیه سه سامانه دیگر ناوبری ماهواره ها در جهان هستند.منبع:

1399/04/12
13:47:07
5.0 / 5
2282
تگهای خبر: خدمات
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
آزینیک