بیش از ۸۰۰ شركت خلاق در كشور فعالیت می نمایند

بیش از ۸۰۰ شركت خلاق در كشور فعالیت می نمایند

معاونت علمی و فناوری اعلام نمود بیش از 800 شركت خلاق در كشور فعالیت می نمایند.به گزارش آزینیک به نقل از معاونت علمی و فناوری، برنامه پشتیبانی از زیست بوم شرکت های خلاق به موازات قانون پشتیبانی از شرکت های دانش بنیان بوجود آمد. شرکت های خلاق در حوزه صنایع خلاق و فرهنگی کشور فعالیت می نمایند. تا اختتام بهار ۱۳۹۹ تعداد این شرکت ها، به بیش از ۸۰۰ شرکت افزایش پیدا کرد.
بازیگران گوناگونی مانند شتابدهنده ها و پردیس های نوآوری در زیست بوم فناوری و نوآوری کشور نقش آفرینی می کنند. بیش از ۵ هزار شرکت دانش بنیان فعال در کشور از خدمات این مراکز استفاده می نمایند. باتوجه به ارزش افزوده بالای صنایع خلاق و فرهنگی در جهان، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، برنامه توسعه زیست بوم شرکت های خلاق را به موازات قانون پشتیبانی از شرکت های دانش بنیان به پیش برد.
پس از چند سال فعالیت، تعداد شرکت های خلاق در سه ماهه اول سال جاری به بیش از ۸۰۰ شرکت خلاق افزایش پیدا کرد. در این بین، کسب و کارهای دیجیتال با ۳۹۵ شرکت خلاق، بیشترین تعداد را به خود مختص کرده است. شرکت های خلاقی که در حوزه بازی، اسباب بازی و سرگرمی فعال می باشند با ۱۱۷ شرکت، در جایگاه دوم قرار دارند.
صنایع دستی، میراث فرهنگی و گردشگری با ۷۴ شرکت، صنایع دیداری و شنیداری با ۷۸ شرکت، صنایع در رابطه با یادگیری، چاپ و نشر با ۱۷ شرکت، گیاهان دارویی و طب سنتی با ۳۷، هنرهای تجسمی و نمایشی با ۸ شرکت، خدمات زیرساختی صنایع خلاق با ۱۷ شرکت، و سایر صنایع خلاق و فرهنگی با ۱۴ شرکت، در جایگاه های بعدی قرار دارند.
شرکت های خلاق، خدمات بسیار متنوعی از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری دریافت می کنند. علاوه بر دریافت تسهیلات در حوزه های مختلف، این شرکت ها نیز مانند شرکت های دانش بنیان از انواع کمک هزینه ها، مانند کمک هزینه حضور در نمایشگاه های داخلی و خارجی برخوردار می شوند. دریافت مشاوره برای توسعه بازار و انواع معافیت های مالیاتی و گمرکی، دیگر خدماتی است که به این شرکت ها ارائه می شود.

1399/04/10
13:17:26
5.0 / 5
2238
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
آزینیک