استفاده از شبكه تلفن همراه برای ردگیری شیوع كووید ۱۹

استفاده از شبكه تلفن همراه برای ردگیری شیوع كووید ۱۹

به گزارش آزینیك محققان دانشگاه ایالتی كلورادو یك استراتژی غیرتهاجمی توسعه دادند كه امكان شناسایی مناطق در معرض خطر آلودگی بیماری كووید ۱۹ را فراهم می آورد.به گزارش روز شنبه پایگاه خبری ساینس دیلی، محققان با اطلاع از این که بیماری کووید ۱۹ در صورت عدم رعایت فاصله گذاری اجتماعی، به آسانی منتقل می شود و از سویی امروزه حدودا تمام شهروندان از تلفن همراه استفاده می نمایند، استراتژی جدیدی را برای شناسایی مناطق شلوغ و بدون رعایت فاصله گذاری اجتماعی توسعه دادند.
در این استراتژی از فناوری های شبکه مخابراتی موسوم handover and cell (re)selection یا (HO/CS) که امکان حرکت آزادانه کاربران را فراهم می کنند، برای گردآوری اطلاعات مربوط به جابه جایی و تراکم کاربران در هر محدوده استفاده می نمایند.

این اطلاعات که به صورت دائمی به روزرسانی می شوند، امکان شناسایی مناطق در معرض خطر را فراهم می آورد. در واقع هرچه میزان HO/CS بیشتر باشد، به این مفهوم است که تراکم جمعیت و جابه جایی مردم در یک منطقه بیشتر است و احتمال انتقال کووید ۱۹ هم بیشتر است.
به اعتقاد محققان با استفاده از این رویکرد می توان درصد افرادی را که در منزل باقی مانده اند تخمین زد و جوامعی را که سیاست های سلامت عمومی را رعایت می کنند، شناسایی کرد.
گزارش کامل این تحقیقات در نشریه IEEE Open Journal of Engineering in Medicine and Biology انتشار یافته است.


1399/04/08
23:36:31
5.0 / 5
2679
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
آزینیک