شركت گوگل ۵۶ میلیون دلار جریمه شد

شركت گوگل ۵۶ میلیون دلار جریمه شد

شورای كشور فرانسه كه عالی ترین دادگاه اداری این كشور شمرده می شود، محكومیت گوگل به پرداخت جریمه 56 میلیون دلاری را تایید نمود.به گزارش روز دوشنبه پایگاه خبری سی نت، شرکت گوگل در سال ۲۰۱۹ میلادی برمبنای مقررات جدید اتحادیه اروپا در ارتباط با اطلاعات خصوصی کاربران به سبب «نبود شفافیت و وضوح» اندروید درباب گزینه های در رابطه با محافظت از داده های شخصی، به پرداخت ۵۰ میلیون یورو (معادل ۵۶ میلیون دلار) جریمه محکوم شد و نسبت به این حکم اعتراض کرد.
در رای شورای کشور فرانسه آمده است که «با توجه به اهمیت خاص موضوع» و عدم توجه کافی گوگل به این مساله، تعیین جریمه ۵۶ میلیون دلاری توسط کمیسیون ملی حفاظت از اطلاعات فرانسه برای این شرکت، کاملا متناسب است. گوگل در واکنش به این جریمه، اعلام نمود امکان ایجاد تغییر در سیستم عامل خودرا بررسی می کند.
مقررات عمومی محافظت از اطلاعات که از ماه مه سال ۲۰۱۸ میلادی در اتحادیه اروپا به اجرا گذاشته شد، تلاش دارد حقوق افراد را در ارتباط با داده های گردآوری شده توسط شرکت ها، بطور کامل شفاف سازی کند. بر طبق این مقررات، شرکت ها ملزم هستند برای توضیح موارد استفاده از اطلاعات جمع آوری شده کاربران، از زبان ساده و قابل درک استفاده کنند.
مقامات فرانسوی می گویند، گوگل اطلاعات کافی را در این رابطه در اختیار کاربران خود قرار نمی دهد و باتوجه به این که گوگل داده های گردآوری شده را برای تبلیغات هدفمند مورد استفاده قرار می دهد، کاربران نمی دانند با چه چیزی موافقت می کنند.

همچنین مقامات فرانسوی معتقدند کاربران برای اطلاع از این که چرا و چگونه اطلاعات شخصی آنها مورد استفاده قرار می گیرد، باید مراحل مختلفی را طی کنند که تعداد آنها گاهی به ۵ یا ۶ مرحله می رسد و اطلاعات ارائه شده در این مراحل نیز بسیار کلی و مبهم هستند.


1399/04/02
23:05:26
5.0 / 5
2687
تگهای خبر: اندروید , كاربر , گوگل
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
آزینیک