ضدعفونی اشیا در 5 ثانیه با دستگاه الكترواپتیكی ایرانی

ضدعفونی اشیا در 5 ثانیه با دستگاه الكترواپتیكی ایرانی

آزینیك: یك شركت دانش بنیان ایرانی باتوجه به شیوع ویروس كرونا در كشور توانست دستگاه ضدعفونی الكترواپتیكی هوشمند را به صورت مخزن با قابلیت ضدعفونی اشیا در پنج ثانیه طراحی و تولید نماید.


محمدرضا خاتمی از مدیران شرکت دانش بنیان آشکار پرتو پویا روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار دانشگاه و آموزش درباب طراحی و تولید این محصول گفت: این شرکت در زمینه محصولات ضدعفونی فعالیت دارد، این دستگاه برای اولین بار در نمایشگاه جهش تولید و دستاودرهای مقابله با کرونا رونمایی و عرضه شده است.
وی اضافه کرد: از این دستگاه در دنیا فقط یک مدل ساخت کشور آمریکا وجود دارد که آن نیز از نظر عملکرد نسبت به نمونه ایرانی به لحاظ مدت زمان استریل اشیا، زمان پایین تری دارد.
مدیر این شرکت دانش بنیان یکی از امتیازهای بزرگ این دستگاه را این مساله دانست که با زمان بسیار کم اجسام مورد نظر را از باکتری، ویروس، قارچ، انگل، تک یاخته و من الجمله ویروس کووید ۱۹ عاری می کند.
خاتمی اظهار داشت: این دستگاه تمام مجوزهای لازم را از سازمان انرژی اتمی و سازمان تجهیزات پزشکی دریافت کرده است و در حال ستاندن مجوز استاندار اروپا برای صادرات هستیم.
وی افزود: این دستگاه در سه نوع با مدت زمان های متفاوت پنج ثانیه، ۵۵ ثانیه و۳ دقیقه طراحی و تولید شده است و برمبنای آن نیز قیمت آنها نیز متفاوت می باشد.
مدیر شرکت دانش بنیان آشکار پرتو پویا با یادآوری این که دستگاه ضدعفونی کننده به صورت کپسولی و مخزنی طراحی شده است، تصریح کرد: تفاوت نمونه ایران با نمونه خارجی این دستگاه، به این صورت است که مخزن آن بدون دخالت دست و حتی لمس کردن آن، به محض اینکه دست را از روی دستگاه رد نماییم، درب مخزن باز می شود و می توان وسایل مورد نیاز برای استریل را درون مخزن قرار داد وضد عفونی کرد.
خاتمی اشاره کرد: با بهره گیری از این دستگاه می توان انواع اشیا و لوازم جانبی همچون تلفن همراه، تبلت، ساعت مچی، کلیدها و سوئیچ ها، لوازم پزشکی و بهداشتی، تب سنج ها، ماسک، جواهرات، ماوس، لوازم اداری، ریموت کنترلرها، قاشق و چنگال و حتی پول و ماسک را ضد عفونی و باردیگر بهره برد.
وی به این درخواست مسئولان کشور افغانستان اشاره نمود که باتوجه به شیوع ویروس کرونا و استفاده از ماسک، نیاز به ماسکی دارند که بتوانند آنرا چهار بار شسته و استفاده کنند و اضافه کرد: ما به آنها استفاده از این دستگاه را پیشنهاد دادیم که به وسیله آن می توانند از یک ماسک حتی ۱۰ بار نیز استفاده کنند.
ضدعفونی ۳۶۰ درجه اشیا
مدیر این شرکت دانش بنیان افزود: تمام اشیا ازهمه نقاط ضدعفونی می شوند و این دستگاه قابلیت ضدعفونی ۳۶۰ درجه دریک مرحله را با کمترین زمان ممکن پنج ثانیه دارد، این مدت زمان در نمونه خارجی آن وجود ندارد.
خاتمی اظهار داشت: دستگاه ضد عفونی کننده الکترواپتیکی هوشمند با بهره بردن ازتابش پرانرژی امواج الکترومغناطیس می تواند ویروس های مرگباراز جمله ویرس کرونا و آنفلوآنزا و نیز باکتری ها، قارچ ها و انگل ها را نابود کند، این دستگاه در ضد عفونی کردن اشیا و تجهیزات وبه ویژه وسایلی که بطور روزانه و به دفعات مورد استفاده قرار می گیرند وامکان شست و شو و یا پاکسازی کامل آنها وجودندارد به کارگرفته می شود.
وی با یادآوری این که این دستگاه کپسول حرفه ای برای نابودی خانواده کرونا است، اضافه کرد: طراحی این دستگاه به شکلی است که بدون نیاز به جایه جایی اجسام در آن و دخالت کاربر، در مدت زمان کوتاه به صورت کامل پاکسازی صورت می گیرد.
مدیر شرکت دانش بنیان آشکار پرتو پویا اشاره کرد: قابلیت تولید این دستگاه در سایزهای متفاوت وجود دارد و می توانیم در ماه ۲ هزار و ۵۰۰ دستگاه را تولید نماییم و در حال انجام مراحل جهت تولید انبوه این دستگاه هستیم.منبع:

1399/04/01
14:27:38
5.0 / 5
2615
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
آزینیک